לאחר שהגיש ליו"ר הכנסת מכתב ההתפטרות במסגרת הסדר הטיעון עליו חתם עם הפרקליטות, מבהיר גטאס, כי הוא איננו מתחרט על מה שעשה ומוכן "לשלם את המחיר", אך מסתייג ואומר, כי הוא איננו קורא לחבריו לנהוג כמוהו, "זה ענין אישי שלי"

חבר הכנסת באסל גטאס שהתפטר אתמול מהכנסת במסגרת הסדר הטיעון עליו חתם עם הפרקליטות, אומר הבוקר כי במבט לאחור הוא איננו מצטער על הצעד הבלתי חוקי שנקט בהעברת הטלפונים הניידים למחבלים בבית הכלא 'קציעות'.

לדבריו, "לכל מנהיג ישנם אי פעם במהלך הקריירה, רגעים בהם עליו לבחור בין צו מצפונו וליושר האישי שלו, לבין החוק ברשות אותה הוא מייצג, אז נכון שזה מה שעשיתי". אמר.

בראיון שהעניק הבוקר לגל"צ הבהיר הח"כ המתפטר, כי על אף שהוא גאה במה שעשה, הוא איננו קורא לאף מנהיג או אזרח פלסטיני לנקוט בצעד דומה, משום שזה ענין אישי שלו. "לאורך שנותיי בכנסת תמיד פעלתי לקידום נושאים הומניטאריים וכך פעלתי גם בנושא הזה ואני מוכן לשאת באחריות על כך".

את רבי המרצחים אותם פגש והעביר להם את הטלפונים הגדיר גטאס כ"לוחמי חירות". "נכון שמאז ומעולם הייתי נגד אלימות, אבל במלחמה כמו במלחמה 'נופלים' משתי הצדדים". אמר.

לשאלת המראיין הכיצד ייתכן שחבר כנסת בבית המחוקקים עובר על החוק, השיב, כי "אין מדובר בחוק, אלא בתקנות דרקוניות של נציבות השב"ס הניתנות לשינוי".

כדוגמא ציין, כי "בכל אגף בכלא ישנו רק טלפון ציבורי אחד – וגם כאן מצותתים להם (לאסירים) לשיחות, כאשר מתירים להם לחייג אך ורק למספר טלפון אחד בלבד אותו הם מוסרים מראש וזאת בזמן שלרוצחים יהודיים מעניקים גישה חופשית יותר לעולם החיצוני", רטן גטאס.

ובאשר לשאלת המסר שהעביר במעשיו כלפי האוכלוסייה הפלסטינית השיב, "אצליכם היהודים מציירים אותי כשטן וכמחבל, אולם עליכם להבין, כי בעולם הגדול מכל שנותיי בכנסת ופעילותי הציבורית, יזכרו במיוחד שהעברתי טלפונים לאסירים בכלא, ממניעים הומניטארים".

הוא הבהיר כי אין בכוונתו לשוב לפעילות ציבורית בכנסת לאחר שתסתיים תקופת הקלון שהוטל עליו, וכן אין בכוונתו לבקש חנינה מנשיא המדינה.