ראש השב"כ מזהיר: "השקט שאנו חווים כעת הוא שקט מתעתע"

ראש השב"כ מסר סקירה במהלך דיון בוועדת החוץ והביטחון והתריע, "אנו מזהים ניסיון להתסיס את השטח ולהוציא פיגועים דווקא לפני חג הפסח - מטרתנו לאפשר חגים שקטים ברחבי ישראל״ • "אנו עוסקים יום ולילה בניסיון לסכל פיגועים"

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

בדיון שנערך הבוקר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הזהיר ראש השב"כ נדב ארגמן מפני היתכנות לפריצת גל טרור חדש בזמן הקרוב והזהיר, כי "אנחנו חווים שינויים גיאו אסטרטגיים מאוד משמעותיים בזירה שילוו אותנו עוד שנים ארוכות".

לדבריו, למאבקי המעצמות באזור וכן משמעויות ותוצאות הסכם הגרעין עם אירן והשלכותיהן על תמונת הטרור במזרח התיכון, מחייבות אותנו להישאר דרוכים ולפעול בהתאם".

הוא הזכיר, כי "בשנה האחרונה חווינו גל טרור, מאוקטובר 2015 ועד לרבעון הראשון של 2016, טרור יחידים שאיתו למדנו להתמודד. כתוצאה משינויים שעשינו ופיתוחים שהתאמנו טכנולוגיים מודיעיניים ומבצעים הצלחנו להתמודד איתו ולעצור אותו. עצרנו יותר מ- 400 מפגעים פוטנציאליים בטרם מימשו פיגוע".

"השקט שאנו חווים בעת הזו שקט יחסי הוא שקט מתעתע משקר ומשכר. תשתיות טרור של חמאס וג'יהאד עולמי עוסקות כל יום להוציא פיגועים בשטח ישראל. אנו עוסקים יום ולילה בניסיון לסכל את הפיגועים. בשנה האחרונה נהרגו 16 ישראלים וזר אחד בפיגועים בשטח מדינת ישראל", הוסיף.

אנו לפני חג הפסח. אין ספק שתשתיות הטרור הממוסדות בדגש על חמאס ינסו להתסיס את השטח ולהוציא פיגועים. מטרתנו לאפשר חגים שקטים ברחבי ישראל״.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן