התכנית של נתניהו: סדר חדש בקואליציה • בתפקיד המגשר: דרעי

בצל הפשר המסתמנת בתוך הקואליציה, מעריכים גורמים במערכת הפוליטית שמה שהיה - לא יהיה עוד • מסתמן שדרעי, בשליחות נתניהו, יכנס את ראשי המפלגות וידרוש מהם להגיע להסכמות בכל הנושאים השנויים במחלוקת
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

לאיפה הולכים מכאן? זו השאלךה ששואלים את עצמם הבוקר גורמים במערכת הפוליטית בכלל ובקואליציה בפרט, לאור מה שנראה כפשרה שתוביל לפתרון משבר התאגיד.

לכולם ברור שהמשבר הנוכחי הציף בעיות עומק בקואליציה, וגם אם הוא יפתר – דרוש חישוב מסלול מחדש כדי שמשבר נוסף לא יצוץ כבר בזמן הקרוב.

העיתונאי מתי טוכפלד מדווח הבוקר ב'ישראל היום' כי הפתרון המסתמן ילווה ב"סדר קואליציוני חדש" שכולל הסכמות על כל הנושאים השנויים במחלוקת בתוך הקואליציה. "המאמצים שהחלו אתמול לגיבוש פשרה עשויים להביא בסופו של דבר לשינוי גדול בדרך עבודתה של הקואליציה, אם תשרוד כמובן. ראשי המפלגות אמנם התריעו בפני נתניהו שלא ילך לבחירות, אבל שידרו תוך כדי כך שדר מצוקה. בחירות הן הדבר האחרון שהם רוצים", הוא כותב.

לדבריו, "אם אכן יתכנסו ראשי המפלגות ביום חמישי, כפי שדורש דרעי, ייתכן שתהיה זו הזדמנות עבור נתניהו לעשות סדר לא רק בנושא התאגיד מול כחלון, אלא גם בנושא עמונה והאיומים החוזרים של בנט, וגם מול ליברמן והדליקה שהבעיר עם האיום לסגור את המכינה הקדם־צבאית בעלי. מהבחינה הזו חשף רה"מ את נקודות התורפה של כולם, מה שיביא, אולי, לסדר קואליציוני חדש. אולי זו גם היתה כל המטרה מלכתחילה".

לא לחינם הוזכר שמו של דרעי בדרישה לכינוס של ראשי המפלגות. מאחורי הקלעים פועל יו"ר ש"ס בכל החזיתות כדי להביא לרגיעה. הצדדים גם נותנים בו אמון מאחר ואין לו נגיעה לכל אחד מהנושאים הללו. כאמור, ע"פ ההערכות, כינוס ראשי המפלגות יתבצע כבר בימים הקרובים ויביא – כך מקווים ראשי הקואליציה – לרגיעה ארוכת טווח.

בקואליציה מעריכים: "המשבר לקראת סיום – לא הולכים לבחירות בשל תאגיד"

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן