הרצוג וליברמן בויכוח פומבי: ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית?

יו"ר האופוזיציה טען כי "יש רוב בכנסת לממשלה חלופית", אך השר ליברמן הבהיר כי אין אפשרות כזאת. בישיבות הסיעה הסכימו גם ליברמן וגם בנט כי אין צורך כעת ללכת לבחירות. "אף אחד לא רוצה בחירות, צריך לשמור על כבודו של ראש הממשלה"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

כמידי יום שני, נערכו היום בכנסת ישיבות סיעה, כאשר בפתח הישיבות, נשאו חלק מראשי המפלגות דברים, בהם התייחסו כמובן לנושא הפוליטי הבוער שנמצא על סדר היום: המשבר בקואליציה.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג אמר בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני: "בימים האחרונים אני שוקד על בניית גוש ציוני, מרכזי, רציונלי, גדול שיחליף את נתניהו בבחירות או בתוך הכנסת הנוכחית. אני מציע לספקנים והציניקנים מבית ומחוץ להמתין ולראות. הבלתי צפוי בפוליטיקה הישראלית גדול מהצפוי".

הרצוג תקף את יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד המסרב לאפשר את החלפת הממשלה ללא בחירות, "יאיר לפיד שיזם את הרעיון של אי האמון הקונסטרוקטיבי וזה מופיע במצע, צריך להחליט האם הוא פועל מתוך אינטרס אישי או מתוך אינטרס לאומי. הוא לא יוכל שלא להצטרף להצעת אי אמון כזו אם תגיע".

מנגד, בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "אין שום אופציה לשום ממשלה אלטרנטיבית. ראיתי אנשים שמשתעשעים בכל מיני דיבורים לממשלה אחרת. אין אופציה כזו. להערכתי אף אחד לא רוצה בחירות. כולל ראש הממשלה. חשוב שנתנהל לפי השכל הישר. כי אחרת גם בלי לרצות אפשר להתדרדר לבחירות שאינן נחוצות למדינת ישראל".

הוא גיבה את טענתו של נתניהו כי על פי ההסכמים הקואליציוניים מחויב כחלון לתמוך בכל הצעה של הליכוד וראש הממשלה הנוגעת לנושא התקשורת. "לכן צריך למצוא נוסחה. במאמץ לא גדול ולאור זה שכולנו אנשים הגיוניים, ורוצים לשמור על כבודו של ראש הממשלה ושל השרים – ולכן לא יהיה משבר. נצליח למצוא פתרון יצירתי".

גם שר החינוך נפתלי בנט אמר בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי: "מאז מוצאי שבת נעשים ניסיונות לפתור את המשבר המיותר הזה. אני מעריך בזהירות שהמשבר עומד על סף סיום. מבחינתי, כמנהיג המחנה הלאומי, כל עוד ממשלת הימין תמשיך לממש מדיניות ימין, אתמוך בהמשכה. בחירות לא טובות למדינת ישראל. אנחנו בתנופה בכל התחומים. יש עוד המון מה לעשות".

דרעי: "אין סיכוי לממשלה חלופית, עברנו כבר את פורים"

מה הסיכוי להקמת קואליציה חלופית בלי בחירות?

עושים סדר: שו"ת שמנסה להבין האם אנחנו בדרך לבחירות?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן