הועדה להסרת חסמים במשרד החינוך תוקם עד חג הפסח

סיעת יהדות התורה החליטה לקבל את הסיכום שהושג בתיאום עם יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן ושר החינוך ח"כ נפתלי בנט, כי הוועדה להסרת חסמים וביורוקרטיה לרישוי וחידוש בתי ספר וגני ילדים, תוקם עד חג הפסח.

סיעת יהדות התורה סיכמו אם יו"ר הקואליציה דוד ביטן ושר האוצר נפתלי בנט כי הוועדה להסרת חסמים וביורוקרטיה לרישוי וחידוש בתי ספר וגני ילדים, תוקם עד חג הפסח.

בימים האחרונים התנהל מו"מ מול הנוגעים בדבר, ובסופו הובהר על יד שר החינוך ח"כ נפתלי ובנט כי בכוונתו להקים את הוועדה כאמור, עד פסח. בנוסף, הגיע יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן לסיעת יהדות התורה והתחייב כי ההסכם הקואליציוני יקוים בהתאם לסיכום שהושג והוועדה תוקם עד חג פסח.

בישיבת הסיעה נמסר דו"ח על השמות המוצעים של חברי הועדה, שרובם אושרו על ידי הייעוץ המשפטי וסוכם כי הוועדה תוקם בתיאום עם סגן השר מאיר פרוש.

כזכור סיעת יהדות התורה איימה במשבר קואליציוני והציבה אולטימטום ליו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, בעקבות הפרת ההסכם הקואליציוני.

במכתב ששיגר יו"ר הסיעה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס ליו"ר הקואליציה, הודיע מוזס כי בכוונת הסיעה שלא להצביע יחד עם הקואליציה עד למימוש סעיף ההסכם הנוגע לוועדה שאמורה הייתה לקום בנוגע להסרת החסמים לרישוי וחידוש רישוי בתי ספר וגני ילדים.

"בשם סיעת יהדות התורה הנני להודיעכם כי אם לא תוקם הוועדה עד יום שני לא נשתתף בהצבעות הקואליציוניות בשבוע הבא".

סעיף 55 מתוך ההסכם הקואליציוני קובע כי "בתוך 60 יום מיום הקמת הממשלה, יקים שר החינוך ועדה להסרת החסמים והבירוקרטיה לרישוי וחידוש רישוי בתי ספר וגני ילדים, זיקה בין הרישוי לתקצוב ויישום כללי הדיווח הקיימים. בוועדה יהיו חברים נציגות מקצועית ממשרד החינוך, האוצר, הבריאות, הפנים וביטחון הפנים, ונציגות מקצועית מטעם מוסדות החינוך החרדיים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו