בעוד האופוזיציה משתעשעת באופציית ניצול המשבר בקואליציה לטובת הקמת ממשלה חלופית, מפלגת 'העבודה' לא מצליחה להסכים אפילו על הנושא הזה • ח"כ מרגלית סבור שיש לחתור לבחירות והרצוג קורא לו "להתגבר על האגו"

ככל שהמשבר הפוליטי מתארך, מתרבים הגורמים בקרב האופוזיציה שמשתעשעים ברעיון לנצל אותו לצורך הקמת ממשלה חלופית (על סיכויי ההיתכנות של המהלך ראו בהרחבה כאן).

רק הבוקר אמר ח"כ איתן ברושי מ'העבודה': "אני יודע שיו"ר האופוזיציה, בוז'י הרצוג ושר האוצר כחלון עדיין דנים בנושא. ייתכנו הפתעות בנושא". הדברים לא ערבו לאזניו של ח"כ אראל מרגלית שסבור כי על האופוזיציה לחתור לבחירות ולא להרכבת ממשלת טלאי על טלאי.

"אני מאמין שאופוזיציה צריכה לשאוף לחזור לעם לבחירות, ולא לעשות מהלכים פוליטיים ללא מנדט ציבורי. אנחנו צריכים להפסיק להתבייש בזה שאנחנו מפלגת שמאל – כי רק ככה נחזור לשלטון. די לחפש דרכים להתגנב לממשלות שהן לא שלנו", אמר מרגלית בראיון לגל"צ.

מרגלית הוסיף: "בוא נציב הנהגה ברורה שלנו. בוא נחזור לציבור בגאווה לבקש את אמונו, בואו נחזיר את הגאווה לשמאל, נחזיר את המדינה לאזרחיה.עם ישראל כולו עד להתנהלות הארדואנית של נתניהו- אחוז בדיבוק לשלוט בתקשורת. אם רק היה מקצה לפריפריה, לנכים, לצעירים ולזקנים רבע מהזמן שהוא מקדיש למשחקי השליטה בתקשורת היינו במקום אחר".

על הרצוג אמר מרגלית: "ניסינו להיות הסגן של נתניהו, עכשיו מנסים להיות הסגן של כחלון. מפלגת העבודה צריכה להביא את מחנה השמאל בקול צלול וברור לשלטון. לא דרך ליברמן בקואליציה, לא דרך כחלון כרוהמ ולא דרך קומבינות פוליטיות. פשוט לחזור לעם. היינו כבר בסרט הזה של זחילה לקואליציה בלתי אפשרית, ואני לא מוכן שנחזור לשם. מפלגת העבודה צריכה להתרכז כרגע בדבר אחד בלבד: בחירות להנהגה חדשה ודרך חדשה".

בלשכת הרצוג לא נותרו חייבים ועקצו חזרה: "חברנו אראל ראוי וייצא מחדרי העריכה, יתגבר על האגו ולא יפריע לראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה בעבודתו יום ולילה להחלפת נתניהו. יש דמיון מטריד באובססיה האישית בין מרגלית לביבי. איש לא ילמד את הרצוג את ערכי תנועת העבודה, זה עניין לאנשים רציניים ואחראיים שעבורם המדינה באה קודם".

לאן הולכים מכאן? "רק אחרי שנתניהו ייפגש עם כחלון נדע"