"ישראל תתחשב ב'חששות' האמריקנים באשר להמשך הבניה בהתנחלויות"

בהודעה משותפת שפרסמו ישראל והבית הלבן, מבהירה ישראל כי היא מתכוונת לאמץ מדיניות לגביי ההתנחלויות שתיקח בחשבון את החששות האמריקניים • "טראמפ מגבש 'חבילה כלכלית' במטרה 'לאפשר לפלסטינים להבין את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בהם'

הבית הלבן וישראל יצאו הלילה בהודעה משותפת בענין התקדמות המגעים המתנהלים בין הצדדים בימים אלו , בניסיון לגבש מתווה מוסכם להקפאת הבניה בהתנחלויות מה שעשוי להוביל לחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים.

בהודעה המשותפת שפרסמו הצדדים נאמר, כי "המשלחת הישראלית הבהירה שבכוונתה להתחשב בחששות האמריקנים, וכי הצדדים התדיינו בנוגע לחשיבות שרואה הממשל בריסון הבנייה בהתנחלויות, וזאת בהמשך לביקורו של ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון וביקורו של גרינבלט בישראל, כאשר המשלחת האמריקנית חזרה על חששותיו של טראמפ לגביי הפעילות בהתנחלויות בהקשר לשאיפה להסכם שלום".

בהודעה נאמר עוד, כי "המשלחת הישראלית הבהירה כי היא מתכוונת לנוע לקראת אימוץ מדיניות לגביי ההתנחלויות שתיקח בחשבון את החששות האמריקניים, השיחות היו רציניות וחיוביות, והן מתמשכות". לשון ההודעה.

הצדדים גם התייחסו לניסיונות האמריקנים לעודד את הפלסטינים מהפן הכלכלי, "ישראל מברכת את ארה"ב על התעניינותה בענין הניסיונות להמשיך ולקדם שיפור תשתיות לפלסטינים בתחומי החשמל והמים, באופן שיאפשר לפלסטינים להבין את הפוטנציאל הכלכלי שלהם".

נזכיר, כי במוצ"ש שיגר רה"מ את ראש לשכתו יואב הורביץ לוושינגטון וזאת בכדי להיוועד עם השליח האמריקני ג'ייסון גרינבלט, כאשר לצדו של הורביץ עומד השגריר הישראלי בוושינגטון רון דרמר. השניים המשיכו את המגעים מהנקודה בה הופסקה עם פגישתם של גרינבלט ונתניהו בשבוע שעבר.

ההודעה המשותפת מגיעה על רקע השמועות הרוחשות על הסכמות שהושגו בין ישראל לממשל בארה"ב ולפיהן תידרש ישראל להכריז על הקפאת הבניה בהתנחלויות בתמורה ליד חופשית בשכונות מזרח ירושלים.

במהלך ביקורו בסין נשאל רה"מ אודות המגעים ונענה, כי "נרשמה התקדמות משמעותית בשיחות באשר להבנות בנושא הבניה בהתנחלויות".
כאשר מנגד יתבקשו הפלסטינים להפסיק עם גלי ההסתה בבתי הספר וכן להימנע ממהלכים בינלאומיים נגד ישראל באו"ם ובקרב המדינות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *