יושב ראש האופוזיציה טוען כי הוא יכול להחליף את רה"מ ולבנות ממשלה אלטרנטיבית גם ללא בחירות: "אם נתניהו ילך למהלך 'אלים', הכנסת תדיח אותו. אני יכול לבנות ממשלה חלופית גם בלי לפיד. אני יודע לייצר חיבורים"

המשבר בקואליציה: יושב ראש האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, התייחס הערב (מוצאי שבת) בראיון לערוץ 10 להיתכנות להקמת ממשלה חלופית, וטען כי זה אפשרי – גם בלי הליכה לבחירות.

"יש למעלה מ-61 חברי כנסת שרוצים להדיח את נתניהו", אמר , "יש לי את השמות. מבחינתם נתניהו הגדיש את הסאה. אם הוא הולך למהלך 'אלים', הכנסת תדיח אותו, ויש לי ממשלה חלופית. אני באופן טבעי מייצר חיבורים ויודע לייצר חיבורים".

הרצוג התייחס גם לדברים שאמר היום חבר הכנסת יעקב פרי מ"יש עתיד" לפיהם אין היתכנות לממשלה אלטרנטיבית, ועל כן יש ללכת לבחירות. "אני יכול להגיע לממשלה חלופית – גם בלי לפיד", טען, "יש לי ח"כים גם מהקואליציה וגם מהאופוזיציה, ואין לי בעיה גם ללכת לבחירות אם צריך".

כזכור ח"כים בליכוד, בהם גם שרים בכירים, העבירו בימים האחרונים מסרים לרה"מ לפיהם אם הוא יחליט על בחירות – הם ימנעו אותן גם במחיר הצטרפות לממשלה בראשות הרצוג: "אם נתניהו יחליט על בחירות – נפרוש מהמפלגה ונצטרף לממשלה חלופית".

"אם נתניהו יחליט על בחירות – נפרוש מהמפלגה ונצטרף לממשלה חלופית"