ח"כ אבי דיכטר בתגובה לדברי אבו מאזן השבוע לפיהם הפלסטינים שואפים "רק" ל-22% משטחי הארץ. ""ההיסטוריה המודרנית של האזור לא החלה בשנת 67'"

ח"כ אבי דיכטר יו"ר וועדת חוץ וביטחון הגיב על דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן בברלין השבוע כי שאיפת הפלסטינים היא לקבל "רק" 22% משטחי הארץ, וכתב כי "הפלסטינים הרוויחו את הנכבה ביושר".

דיכטר כתב: "מאחר ואנו נכנסים לתקופה של בין "יום האדמה" לבין "הנכבה" ( 30 מרץ – 15 מאי ), גמרתי אומר לצייד אתכם בעובדות שאני מכיר, כדי להתעמת נכון והולם מול מסכת השקרים והעיוותים שהם נשקם של הפלסטינים".

בכ"ט בנובמבר 1947 התקיימה ההצבעה ההיסטורית באו"ם, שבה בעצם הוחלט על הקמתה של מדינה יהודית בארץ ישראל. אלא שההצבעה הייתה על תכנית החלוקה אותה קיבלו מנהיגי הישוב היהודי של טרום הקמת המדינה.

תכנית החלוקה קבעה שרק 55% משטח ישראל יהיה בשליטה יהודית ו 45% בשליטה ערבית, המילה פלסטינים לא הוזכרה כלל…

יתרה מזאת, ירושלים על פי התכנית, לא הייתה בריבונות יהודית אלא נתונה ( בדומה לבית לחם ) בפיקוח בינלאומי ! ואף על פי כן ההנהגה היהודית החליטה להשיב בחיוב.

מדובר היה "במדינה יהודית ללא חצי מהגליל, עם מישור חוף צר מאד, עם מעבר צר בעמק יזרעאל בין הגליל המזרחי לחיפה ומעבר צר ליד רחובות לעבר הנגב. עם רצועת עזה המשתרעת מיבנה של היום ועד למצפה רמון… באר שבע כגבול הדרומי של המדינה הערבית. ומעל לכל אלה, ירושלים לא שלנו".

דיכטר מזכיר כי באותה העת הערבים סירבו לקבל את החלטת האו"ם ופלשו לארץ ישראל עם 7 צבאות ( מלבנון וסוריה דרך ירדן ועיראק ועד למצרים ונוספות ). המטרה הייתה ברורה : לקחת 100% משטח ארץ ישראל לערבים ולגרש, כן ממש לגרש את היהודים מכאן ! 3 שנים לאחר השואה שבה נרצחו 6 מיליון יהודים רק בגלל שלא הייתה להם מדינה משלהם, בחרו הערבים להמשיך את שלא עלה בידי הצורר הנאצי לעשות".

"לאחר מלחמת השחרור שבה נפלו חלל אחוז אחד מהתושבים היהודיים בישראל של אז, ממשיך דיכטר, "המלחמה הסתיימה ב- 1949 כאשר 78% מהשטח שבין הים לירדן בידי ישראל", וזהו"המקור לדרישת מחמוד עבאס ל"רק" 22%", משטחי הארץ.

"ההיסטוריה המודרנית של האזור לא החלה בשנת 1967 כפי שרבים מנסים לתאר", ומבהיר כי מלחמת ששת הימים הייתה בבחינת מלחמת אין-ברירה.
דיכטר מסכם את דבריו וקורא לכל "המדברים על חזרה לקווי 67" – "שיאמרו לעצמם ולנו את כל ההשתלשלות שהובילה להיווצרותם". עוד הוסיף "ירושלים לא תחזור לקווי 67 כשם שבאזורים אחרים באיו"ש זה לא יקרה".