השמחה בימין היתה מוקדמת מידי? ראש הממשלה התייחס היום בפתח ישיבת הממלשה לשיחות עם ארה"ב בסוגיית הבניה בהתנחלויות, והכחיש את הדיווחים של התקשורת בנושא: "יש הרבה דברים לא נכונים בדיווחים הללו, אני לא אכנס לפרטים"

נתניהו מכחיש את הדיווחים על הסכמות בין ממשלת ישראל לממשל האמריקני בסוגיית הבניה ביו"ש: "בימים האחרונים נפוצו דיווחים בתקשורת על סיכומים לכאורה בשיחות שאנחנו מקיימים עם הבית הלבן בנושא הבנייה בהתיישבות. יש הרבה דברים לא נכונים בדיווחים הללו, אני לא אכנס לפרטים. השיחות שלנו עם הבית הלבן נמשכות ואני מקווה שיסתיימו במהרה", דברי נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, הבוקר.

ישוב חדש למפוני עמונה וריסון הבניה: "נוסחת טראמפ" לבנייה ביו"ש

בהמשך התייחס נתניהו לביקורו בסין בשבוע שעבר ואמר: "בשבוע שעבר קיימתי ביחד עם ארבעה שרים מהממשלה ביקור מדיני וכלכלי בסין, במהלכו חתמו חברות ישראליות עסקאות עם חברות סיניות. הדיווח שקיבלנו ממנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה הוא שכעשרים וחמש חברות ישראליות חתמו על עסקאות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר רק במהלך הביקור. התחומים העיקריים הם בריאות, חקלאות, מים וכמובן השקעת כסף סיני בקרנות ישראליות.

במהלך הביקור, סין העניקה לישראל מעמד ייחודי שאין לה עם מדינות אחרות בעולם, כשותפה מרכזית לפיתוח חדשנות. יש לה קשר דומה, אבל שונה, עם מדינה נוספת – עם שווייץ – והם טרחו להדגיש את החשיבות שהם מייחסים לקשר הזה של ישראל בנושאי הטכנולוגיה והחדשנות.

לבקשתי, נשיא סין הסכים לבחון את שאלת מדיניות ההשקעות הספציפית לישראל. סין החליטה לאחרונה להגביל, להפסיק את ההשקעות החיצוניות שלה מסיבות שלה – אני מדבר על העולם, לא על ישראל – בכלל. ולאור בקשתי, נשיא סין אמר שהוא מוכן לבדוק החרגה של ישראל, כלומר שההשקעות הסיניות במגזרי ההיי-טק ובמגזרים אחרים בישראל יימשכו.

אני מוכרח להגיד שהתקבלנו שם בחום אמיתי, וניכר היה מכל הסימנים – גם כלפי הסקטור הכלכלי הסיני, שצריך להגיד שהוא סקטור מונחה על ידי הממשלה, ובכל המגעים שלי, של השרים, בטקסים, שהם חשובים מאוד לסין – ניכר היה שסין מהדקת מאוד את הקשרים שלה עם ישראל. ההתפתחויות הללו הן חשובות מאוד, גם לכלכלת ישראל, גם לאזרחי ישראל וגם למעמדה המדיני המתחזק של מדינת ישראל בעולם, מול המעצמות ומול הרבה מדינות אחרות".