ראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', אומר כי ישנו שיתוף פעולה בין שב"כ לרשות הפלסטינית סביב הדרישה מצד חמאס לנקום את חיסולו של בכיר הארגון. "לא נאפשר שהגדה תשמש בסיס לתגובה כלשהי"

החיסול בעזה: ראש המודיעין הפלסטיני, מאג'ד פרג', אמר היום (שני) בראיון לעיתון הגרמני "דר שפיגל", כי אין בכוונת הרשות הפלסטינית לאפשר לארגון חמאס לנקום את חיסולו בסוף השבוע של הבכיר בארגון, מאזן פוקהא, כפי שהודיע כי בכוונתם לבצע.

לטענתו, שירות המודיעין הכללי יחד עם מנגנוני הביטחון הפלסטינים פועלים רבות על מנת למנוע תגובה ביהודה ושומרון. עוד טען כי הם פועלים על פי הסכמי ביטחון הדדיים עם ישראל. "איש לא יורשה לפרוץ את ההסכמים האלו, יהיה אשר יהיה", אמר.

בינתיים, בחמאס ממשיכים גם היום לאיים כי יינקמו על החיסול, זאת למרות השתיקה הישראלית בנושא. בין השאר נתלו שלטים ברחבי עזה בעברית, ובהם נכתב, בין השאר: "נגמול לכם על המעשה". גם סרטונים הפיץ הארגון, המכילים שירים ותמונות של פוקהא, לצד מסרים המאיימים בנקמה.

חמאס בהיסטריה – תושבי הרצועה משלמים את המחיר

בתוך כך, הפלסטינים גם הטילו איפול מלא על החקירה מצדם אודות חיסולו של פוקהא. התובע הכללי בעזה אסר להוציא כל פרט מפרטי חקירת החיסול, עם זאת אתרים של חמאס מעלים השערות לפיהן ישראל השתמשה במשתפי פעולה על מנת להוציא לפועל את החיסול.

כרגע אין עדיין מידע על מעצרים שבוצעו על ידי חמאס של חשודים פוטנציאליים, מה שאומר שככל הנראה למנגנוני הארגון אין עדיין קצה חוט בנודע לירי, מלבד העלאת השערות. חמאס סגר כבר אתמול בבוקר את מעבר ארז מהכיוון הפלסטיני לישראל, ומלבד חולים ומקרים מיוחדים אחרים.

יחד עם לחקירות מקיים חמאס גם מסיבות עיתונאים מאולתרות בעזה, שגם בו נשמעים איומים כלפי ישראל. "אנחנו אומרים לאוייב הישראלי, 'דע היטב כי ההתנגדות תגיע אליך בקרוב, בעזרת אללה'", אמר היום איימן א-שראוונה, אסיר לשעבר שגורש לעזה, "מי שהגיע עד צפת, ומי שהגיע עד ראשו של רחבעם זאבי, מסוגל להגיע אליכם בקרוב".