יעלון תוקף את נתניהו: "עד כדי כך אתה חלש?"

שר הביטחון לשעבר תקף את ראש הממשלה בנושא התאגיד: "עד כדי כך השלטון חושש מביקורת? שרים אומרים 'אנחנו צריכים לשלוט בתקשורת', אפילו ארדואן לא עושה את זה". על ריצתו במפלגה חדשה: "אני לא בורח מאחריות, מקווה שאקבל תמיכה"

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

המשבר בקואליציה: שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, תקף היום (שני) את הממשלה על רקע המשבר סביב סוגיית תאגיד השידור הציבורי. בכנס כלכלי שנערך ב"בורסת היהלומים", הגדיר יעלון את המשבר "הזוי", ושאל: "הממשלה רוצה למנות אנשים שיגידו רק מה שהם רוצים?".

"הממשלה רוצה לשלוט בגוף שיקום, היא רוצה למנות את האנשים שישדרו ויגידו רק את מה שהיא רוצה לשמוע, שיהיו 'יסמנים".

יעלון הוסיף: "אני שומע שרים או שרה או ח"כ אומרים 'אנחנו צריכים לשלוט בתקשורת'. אפילו ארדואן לא אומר את זה – הוא אמנם עושה את זה, אבל לא אומר את זה. תפקידה של תקשורת להיות ביקורתית, אבל ברגע שמשמיעים משהו אתה 'שמאלני', זה הזוי".

כזכור יעלון, שהתפטר בשנה שעברה מתפקידו כשר הביטחון, פרש לאחרונה גם מתנועת הליכוד, לדבריו: "ראש הממשלה כבר סידר את עצמו בפריימריז בבחירות של נובמבר 2019.

"אני הצטרפתי לליכוד ששלטון החוק היה בראש מעיניו, ב-2009 היו שם בני בגין, דן מרידור, מיכאל איתן, רובי ריבלין ועוד הרבה אנשים טובים שעבורם שלטון החוק היה מובן מאליו. אחרי הבחירות האחרונות בסיעת הליכוד חוץ מבגין וממני כל השאר חושבים ששלטון החוק הוא בהמלצה".

"זורקים את הכדור לבית המשפט, ואחר כך תוקפים אותו. אני רואה את הקשר היחיד בין חוסר כיבוד חוק לבין צעירים שזורקים שקיות שתן על חיילים שבאים לפנות מבנה מיועד להריסה, כי הוא לא חוקי. עומדים שרים שבמקום לטפל בתופעה, תוקפים את בית המשפט העליון. אחרים הולכים ומציתים כנסיות ומסגדים, ולא עלינו שורפים גם משפחה. אי אפשר לברוח מאחריות, אני רואה את הקשר".

מוקדם יותר היום התייחס יושב ראש ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) למשבר ולהיתכנות להליכה לבחירות.
"אנחנו לא נגד בחירות", אמר גפני, "אמרנו את דעתנו, לפיה אנו סבורים שבמדינה כמו שלנו, שנמצאת באתגרים כל כך גדולים ובעיות כל כך קשות, ללכת לבחירות על הנושא של רשות השידור והתאגיד הציבורי – זה מעשה חסר אחריות".

גפני מבהיר: "בניגוד לרושם שנוצר, אנחנו לא חוששים מבחירות"

על כוונתו להתמודד לכנסת הבאה ברשימה עצמאית, אמר יעלון: "כשהתפטרתי, אמרתי שאני לא בורח מאחריות. אני מנסה את דרכי, ומקווה שאקבל את התמיכה. אני משוכנע שזו תהיה מפלגה קטנה בגודלה".

3 תגובות

מי שמדבר על חלשים, חחחח

נעבאך !!!!!!

קבל את האמת ממי שאמרו

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן