הפעילים הציגו בפני שרת המשפטים תוצאות סקר לפיו היא מביאה למפלגה יותר מנדטים מבנט • בתוך כך, בסיעת 'האיחוד הלאומי' מכשירים את הקרקע לקראת פרישה מהמפלגה: "אנחנו דתיים מידי בשבילם"

רוחות הבחירות לא פוסחות על 'הבית היהודי', שם התסיסה הפוליטית שוברת שיאים בימים אלו: פעילים בולטים במפלגה דוחקים בשרת המשפטים, איילת שקד, להתמודד על הנהגת המפלגה מול היו"ר בנט. הפעילים הציגו לשקד סקרים המלמדים על כך שאם היא תנהיג את המפלגה הרי שיתווספו לה בבחירות 3 מנדטים יותר מהמספר שהיה מביא נפתלי בנט.

לפי שעה התרחיש שהיא תיענה לדרישה – קלוש. שקד הצהירה לא פעם על נאמנותה לבנט, ולא נראה שהיא תפר את האמון הזה על סמך סקרים בלבד.

שקד עצמה התייחסה לדברים הבוקר ואמרה: "אני מאמינה שהבחירות עוד רחוקות, שהממשלה היא יציבה וטובה ותאריך ימים. אני מאמינה שמשבר התאגיד הוא פתיר ולא סביר לגרור את המדינה לבחירות בגלל מחלוקת שהפערים סביבה לא גדולים".
לטענתה, "אחרי עידן נתניהו בנט צריך להיות ראש הממשלה אבל אני לא פוסלת בעתיד שזו תהיה אני".

כך או אחרת, הקרע בין הסיעות המרכיבות את המפלגה נראה קרוב מתמיד. יו"ר סיעת 'האיחוד הלאומי', השר אורי אריאל, אמר אמש: ״יש רצון אמיתי מצד הציבור שנמשיך גם בבחירות הבאות ברשימה מאוחדת אבל לצערי התשובה שאנחנו שומעים מיו״ר הבית היהודי שהוא לא רוצה ללכת יחד עם האיחוד הלאומי כי אנחנו דתיים וימניים מידי. ולכן צריך להיערך ללכת לבחירות לבד ובעוצמה ויחד עם זאת לא לוותר על הסיכוי לאחדות של הציונות הדתית".

ח"כ בצלאל סמוטריץ הוסיף: "חיזוק האחדות בציונות הדתית והמשך הריצה המשותפת של שתי המפלגות עוברים דרך שימור המיוחד והייחודי שבכל מפלגה. מפלגת האיחוד הלאומי ממשיכה להתחדש ולהתחבר לציבורים נוספים בציונות הדתית ובאלו המזדהים עם דרכה ודגליה".