המשבר בקואליציה: כחלון ונתניהו ייפגשו הלילה

לאחר שביום ראשון הסתיימה פגישה בין ראש הממשלה לשר האוצר ללא הבנות, הלילה הם ינסו פעם נוספת לנסות ולהגיע לפתרון במשבר התאגיד שמאיים על שלמות הקואליציה

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • לאחר כריתת 2 רגלים וכריתת עין בעל היסורים נפטר

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

המשבר בקואליציה: ראש הממשלה יפגוש הלילה את שר אוצר ונציגי המשרד בניסיון למצוא פתרון לסכסוך המתמשך בקואליציה. בפגישה ישתתפו גם מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, ושר התיירות יריב לוין, אשר ניהלו את המשא ומתן ביומיים האחרונים.

הפגישה מגיעה לאחר שביום ראשון הסתיימה הפגישה בין השניים ללא הבנות.

השניים סיימו את הפגישה ביום ראשון מפאת קוצר הזמן, ללא הסכמות בנושא, וקבעו להיפגש בשנית. הפגישה הגיעה על רקע ימים רבים של מתיחות בנושא הקמת תאגיד השידור הציבורי. נתניהו מתעקש על סגירת התאגיד, ושר האוצר משה כחלון מתנגד למהלך וקורא לנתניהו לעמוד בהסכמים ובחוק שנוסח.

נתניהו, שדורש לסגור את תאגיד השידור הציבורי לפני עלייתו לאוויר, אמר ביום ראשון למקורביו כי לא ניתן לסגור "חצי תאגיד" אלא רק את כל תאגיד השידור הציבורי. הסיבה היא החשש שהיועץ המשפטי לממשלה או בית המשפט יתערב בהליך הדחת המנהלים או בחוק הפיקוח שהוא מבקש לחוקק וכן בהחלטות נוספות שעשויות להתקבל במסגרת פשרה בינו לבין כחלון.

כזכור ראשי הסיעות החרדיות הבהירו השבוע לראש הממשלה כי לא יעלה על הדעת ללכת לבחירות. עם זאת, ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר כי החרדים לא מפחדים ללכת לבחירות אם ייכפה עליהם.

גפני מבהיר: "בניגוד לרושם שנוצר, אנחנו לא חוששים מבחירות"

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, תקף בתחילת השבוע את סיעת "כולנו" והעומד בראשה כחלון: "לאוצר לא אכפת לזרוק 700 מיליון שקלים כל שנה על התאגיד בעוד קשישים ונכים בקושי מתקיימים מקצבאות רעב, אותו אוצר דוחה פעם אחר פעם כל יוזמה להעלאת קצבאות הנכות אבל מגן בחירוף נפש על קומץ צפונבונים".

ביטן על התאגיד: "האוצר מגן על קומץ צפונבונים"

מנגד, חברת מפלגתו של כחלון יפעת שאשא ביטון תקפה את נתניהו וכינתה אותו "קפיטליסט נהנתן שיש לו אובססיה לשליטה בתקשורת".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן