בישראל מביעים דאגה לנוכח האופטימיות ששידרו יו"ר הרש"פ אבו מאזן והשליח האמריקני גרינבלט, בתום פגישתם שהתקיימה הלילה • האמריקנים במסר לישראל: "טראמפ רציני בקידום מהלך מדיני עם הפלסטינים בזמן הקרוב"

שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט ממשיך בסבב הפגישות המדיניות במזרח התיכון כאשר הלילה קיים פגישה עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן בירדן, פגישה שהוגדרה כ"מצוינת" ונערכה לקראת נסיעתו של אבו מאזן לוושינגטון שם ייוועד עם הנשיא טראמפ.

בתום הפגישה אמרו בסביבתו של גרינבלט, כי "הייתה זו פגישה חיובית ביותר – המשכנו לדון כיצד ניתן לעשות התקדמות ממשית בשלום בין ישראל לפלסטינים". אמרו הגורמים.

בימים האחרונים נפגש ג'ייסון גרינבלט השליח האמריקני, גם עם שליחת האיחוד האירופי למזרח התיכון הגב' פדריקה מוגריני ודן איתה בדרכים לקידום תהליך השלום. כזכור, בשבוע שעבר, דווח על פגישה שקיים גרינבלט עם ח"כ לבני.

בימים האחרונים הועבר מסר אמריקני לישראל ולפיו, "טראמפ רציני בקידום מהלך מדיני עם הפלסטינים בזמן הקרוב".

בתום הפגישה אמר אבו מאזן, כי גרינבלט העלה שאלות רבות שעל כולן השיב אחד לאחד. עוד אמר, כי הוא ממתין לשמוע עד כמה מוכנה ישראל 'לרסן' את הבנייה בהתנחלויות.

גרינבלט מקיים בימים אלו ביקור בירדן וזאת לקראת השתתפותו בפסגת מנהיגי מדינות ערב הנערכת במדינה. בפסגה צפוי להשתתף גם אבו מאזן.

גורמים בממשלה מעריכים כי נתניהו מקיים אלו מגעים מול הצוות של טראמפ בניסיון ליזום מהלך מדיני כל שהוא עם הנשיא טראמפ וזאת הרחק מעיני הזרקורים, מחשש לתגובת מרכיבים שונים בקואליציה. מה שכאמור מעורר דאגה וחשש בין בקרב המפלגות השונות.