"על רקע מדיני": יו"ר הקואליציה מסמן את המשבר הקואליציוני הבא

ממשבר למשבר: הדי משבר התאגיד שנפתר היום טרם שכחו - וח"כ ביטן כבר מכשיר את הקרקע מפני משבר קואליציוני קרוב עם 'הבית היהודי' • הרקע הרשמי: סוגיית הבניה ביו"ש • ומה הסיכוי לממשלת אחדות?

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

דרמה פוליטית נוספת לפנינו? שעות לאחר פתרון משבר התאגיד, יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, מתריע מפני משבר פוליטי נוסף בתוך הממשלה. הפעם מדובר על משבר מול 'הבית היהודי' סביב סוגיית הבניה בהתנחלויות.

בראיון ל'קול חי' העריך ח"כ ביטן כי משבר כזה יפרוץ כבר בשבועות הקרובים, אך לא פירט מעבר לכך.

יצוין כי רחש בחש במערכת הפוליטית סביב האופציה הזאת מתקיים בימים האחרונים, זאת בצל התקדמות ההבנות מול הממשל האמריקני בנושא הבניה בהתנחלויות. לפי שעה לא ברור מה יהיו ההבנות המדוייקות, אך ההערכה היא שהן לא יהיו מקובלות על בנט ואנשיו.

שובה של אופציית ממשלת האחדות: עם או בלי קשר (כנראה שעם), השליח הנשיאותי ג'ייסון גרינבלט, שנמצא בעיצומו של חריש עמוק בקרב כל הצדדים במזרח התיכון, הגיע למסקנה שאם יידרש נתניהו לקבל החלטות קשות ולשתף פעולה עם הנשיא ב"דיל האולטימטיבי" שהוא שואף להביא לצדדים במזרח התיכון, אזי הוא יוכל להרחיב את הממשלה ולממש את תוכנית המגירה הישנה שעליה דן בשנה האחרונה עם יצחק הרצוג – כך דווח אמש ב'מעריב'.

ע"פ הדיווח, גרינבלט נועד עם הרצוג בביקורו האחרון בארץ וגם שוחח איתו בטלפון. בסוף השבוע אירח גרינבלט לארוחת ערב משפחתית בביתו את שותפתו של הרצוג למחנה הציוני, ציפי לבני. "בצד של הרצוג ולבני לא מרבים להתבטא באשר למפגשים הללו, אבל ל"מעריב־השבוע" נודע כי גרינבלט בעצם "הצליב" את המידע ששמעו אנשי הנשיא מאנשי נתניהו, שלפיו ראש הממשלה מסונדל ימינה וההיתכנות הפוליטית למהלך מדיני משמעותי מצומצמת מאוד. בוושינגטון, לפחות נכון לרגע זה, חושבים אחרת", נאמר בדיווח.

יצוין כי בנאומו השבוע בפני השדולה הפרו־ישראלית איפא"ק בוושינגטון, אמר הרצוג : "קיימת הזדמנות נדירה עם הממשל החדש ללכת למהלך איזורי היסטורי על בסיס היוזמה הערבית. זו הזדמנות נדירה להתקדם למהלך איזורי אמיתי". ניסוח דומה מאוד לזה שהשמיע הרצוג בסבב המגעים הקודם עם נתניהו.

"מהשמים עוזרים לו" • צפו: שליחו של טראמפ נפגש עם ראש ישיבת פוניבז'

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell