פשרת התאגיד: הדרישה המוגזמת של נתניהו, חבל ההצלה של מנדלבליט

מה בעצם קרה במהלך הפגישות בין נתניהו לכחלון? על איזה נושא כחלון "נשכב על הגדר", אלו דרישות מופרזות הציג נתניהו ואיזה חבל הצלה הגיש לשניהם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט? מאחורי הקלעים של פשרת התאגיד

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

המשבר הקואליציוני הגיע אחה"צ לסיומו וכעת נחשפים פרטים חדשים על הדרמה שהתחוללה מאחורי הקלעים עד שהושגה "פשרת התאגיד". בערוץ 2 נחשף כי נתניהו ביקש מכחלון לסגור כליל את חטיבת החדשות של התאגיד / רשות השידור ולהפוך אותו ל"ערוץ היצירה הישראלי".

שר האוצר כחלון, התקשה לסרב להצעה של נתניהו משום שמדובר בחיסכון כספי. לבסוף היועץ המשפטי לממשלה, הד"ר אביחי מנדלבליט, פסל את ההצעה בטענה ששידורי חדשות חייבים להיות חלק מהשידור הציבורי. בכך הגיש מנדלבליט לשניים חבל הצלה, שאם לא כן יתכן והשיחות היו מתפוצצות.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון הגיעו היום למתווה פשרה המסיים את משבר תאגיד השידור הציבורי. בבסיס ההסכמות בין הצדדים יוקם תאגיד נפרד לחדשות ולאקטואליה במתכונת חברות החדשות בערוצים המסחריים, שעלייתו לאוויר תידחה בשבועיים. חוק הפיקוח על התקשורת, שקידם נתניהו, יוקפא.

את מתווה הפשרה גיבשו מנכ״ל משרד האוצר, שי באב״ד, ומנכ״ל משרד התקשורת, מומו פילבר, בליווי השרים יריב לוין וצחי הנגבי. בראש המתווה, השינוי הגדול בתאגיד: השידור הציבורי ייצא לדרך חדשה באמצעות התחלת שידורי תאגיד השידור הציבורי והקמת תאגיד לחדשות ואקטואליה. לצורך כך יוקם תאגיד נפרד לחדשות ואקטואליה, במתכונת חברות החדשות בערוצים המסחריים.

לפי המתווה, ראשי התאגיד, גיל עומר ואלדד קובלנץ, יישארו בתפקידם. הסדרי בחירת הנהלתו של התאגיד והמועצה שתפקח עליו יהיו במתכונת זהה להסדרים שקבועים היום בחוק בנוגע לתאגיד "כאן". המשמעות היא שעומר וקובלנץ לא יהיו אחראים על החדשות.

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, הוסיף כי מדובר בפשרה הוגנת שמשקפת את דרישותיהם של שני הצדדים. "מחלקת האקטואליה של השידור הציבורי שממומן מכספי הציבור תורכב ברובה מעובדי רשות השידור. מדובר במתווה ששני הצדדים יכולים לחיות איתו, דבר שימנע בחירות ויבטיח המשך קיום קואליציה טובה לטובת המדינה. טוב לליכוד, טוב לכולנו, טוב לתקשורת, ובעיקר טוב לעם ישראל".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן