הקבינט אישר: יישוב חדש למפוני עמונה; הבנייה בהתנחלויות תוגבל

בתום מאבק עיקש שניהלו מפוני עמונה נגד רה"מ בדרישה לממש את הבטחתו ותוך כדי המו"מ שמתנהל עם ארה"ב לריסון הבניה בהתנחלויות, אישר הקבינט אמש פה אחד את הקמת היישוב החדש, אך בד בבד התחייב לרסן מעתה ואילך כל בניה אחרת

כחודשיים לאחר פינוי עמונה ולאחר קמפיין אגרסיבי שניהלו התושבים נגד נתניהו תוך שחלקים מהם שובתים רעב מול משרד רה"מ, הקבינט אישר הלילה במשאל טלפוני את הצעת ראש הממשלה להקמת יישוב חדש עבור מפוני היישוב עמונה כאשר במקביל אישרו השרים פה אחד את עמדת רה"מ ולפיה "תואיל הממשלה לגלות התחשבות בעמדתו של נשיא ארה"ב – ותרסן מעתה ואילך כל בניה ביו"ש".

תושבי עמונה הביעו סיפוק על ההחלטה והביעו תקווה לשיקום מקרם החיים ביישוב הקהילתי, "אנו מצפים להיכנס לבתים כבר בקיץ הקרוב", הוסיפו.

זמן קצר לאחר אישור הקבינט פרסם רה"מ הודעה קצרה בה התגאה בהישגו, "הבטחתי למתיישבי עמונה – וקיימתי: יישוב חדש ביהודה ושומרון!".

עם פרסום הדיווח על ההחלטה שאושרה יצאה חברת הכנסת לבני ותקפה את ההחלטה כשהיא מאשימה את המתנחלים ב"כפיית הסדר על הדרג המדיני", לדבריה, "יישוב חדש לעמונה לא קם מתוך כאב על פינוי, אלא משום שכמה משפחות כפו התישבות במקום שנועד למנוע מאתנו להפרד מהפלשתינים ולשמור על ישראל מדינה יהודית".

בהודעת הקבינט שפורסמה הלילה נאמר, כי "מתוך התחשבות בעמדותיו של הנשיא טראמפ, תנקוט ישראל בצעדים משמעותיים לצמצם את ההרחבה של השטח הבנוי מעבר לקו הבנייה בישובים הקיימים ביו"ש ולנקוט בריסון משמעותי, כדי לאפשר התקדמות בתהליך השלום".

1. ישראל תבנה בתוך השטח הבנוי הקיים, ככל שהדבר ניתן.

2. במקום שהדבר אינו מתאפשר, ישראל תבנה בצמידות לקו הבניה הקיים.

3. במקום ששני הקריטריונים הללו אינם מתאפשרים, בגלל אילוצים משפטיים, ביטחוניים וטופוגרפיים וכו, ישראל תאפשר בנייה בשטח הקרוב ככל האפשר לקו הבנייה הקיים.

ישראל לא תאפשר הקמה של מאחזים לא מוסדרים חדשים.

רה"מ נתניהו עדכן את הקבינט המדיני ביטחוני במדיניות החדשה, שלוקחת בחשבון את עמדותיו של הנשיא.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *