המערכת החדשה נועדה להתמודד עם רקטות לטווח בינוני, להן לא ניתן מענה ע"י 'כיפת ברזל' או 'החץ' • נתניהו: "פועלים לחזק גם את יכולת התקיפה וגם את יכולת ההגנה" • בפנים: תיעוד של המערכת בפעולה

"יש לנו מחויבות מוחלטת לביטחון אזרחי ישראל. במסגרת המחויבות הזאת אנחנו פועלים בשיטתיות לחזק את יכולת התקיפה של מדינת ישראל נגד אויביה, ובאותה מידה אנחנו פועלים בשיטתיות לחזק את יכולת ההגנה שלנו מפני אויבינו": כך אמר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה.

לדברי נתניהו, "היום אחר הצהריים נהפוך את מערכת ההגנה מפני טילים שנקראת "שרביט קסמים" למבצעית. זו בשורה חשובה, כל אזרחי ישראל חוו את ההישג החשוב של מערכות "כיפת ברזל" נגד טילים קצרי-טווח במערכה האחרונה מול עזה, אנחנו גם כמובן פיתחנו את טיל ה"חץ" נגד טילים אסטרטגיים ארוכי-טווח, ואמצעים אחרים. "שרביט קסמים" היא מערכת שפועלת על טווח הביניים, יש לה חשיבות עצומה לביטחון ישראל, ואני רוצה לשבח את אנשי משרד הביטחון, צה"ל, המו"פ וכל הגורמים שפעלו כדי להביא למבצעיות של המערכת הזאת. אנחנו נותנים הגנה לעורף".

בוידאו: ביצועי מערכת 'שרביט קסמים'

בענין אחר: ראש הממשלה התייחס למשבר מיכל האמוניה ואמר: "במקביל אנחנו מנסים לפתור את המשבר סביב מכל האמוניה. מצד אחד יש לנו מחויבות לביטחונם של תושבי הקריות, זה ברור כשמש, זה גם נושא שעלה והוא מנחה אותנו. במקביל אנחנו עושים הכל כדי למנוע את פיטוריהם של 1,500 עובדים ערב פסח, וגם פגיעה בתעשייה שעדיין לא התארגנה למימוש ההחלטה על סגירת המכל. אני מקווה שבימים הקרובים נבוא עם בשורה".