לטענתו, גם אם אכן הסקרים יתממשו - לא יהיה שינוי במפת הגושים כך שלפיד לא יוכל להרכיב ממשלה • על התאגיד: "מסייע לעובדים שנפגעו. התאגיד עצמו ורשות השידור לא מעניינים אותי" • ומדוע הוא לא מתרגש משופט דתי בעליון?

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, העניק הערב ראיון נרחב ל'קול חי' במהלכו התייחס לסוגיות הבוערות שעל סדר היום. "אני מסייע לעובדי התאגיד ולעובדי רשות השידור שעלולים לאבד את מקור פרנסתם. אבל רק לנושא העבודה והפרנסה, כי התאגיד ורשות השידור לא מעניינים אותי", אמר גפני באשר לסערת התאגיד. לדבריו, הוא "לא מצפה ממקומות מחללי שבת שהם ישמיעו את דבר היהדות".

גפני הסתייג מהצורך בשופט חרדי ו/או דתי בביהמ"ש העליון ואמר: "יש לנו שופט אחד בעליון שומר מצוות, ולא ראינו שזה פועל לטובתנו".

באשר למשרד החינוך אמר גפני: "יש שינוי לטובה ברוח המפקד במשרד החינוך. זה לא מה שהיה לפני מס' חודשים, עם המנכ"ל החדש נוכל להגיע להרבה הבנות"

לסיום התייחס גפני לנסיקה המטאורית של יאיר לפיד ומפלגתו בסקרי דעת הקהל. גפני, כך מתברר, מסרב להתרגש מהמגמה המסוכנת. "אני רוצה לנתח את תוצאות הסקרים, לפיד נהנה עכשיו מקולות של המחנה הציוני", הוא מסביר ומוסיף: "הבחירות לא יתקיימו בקרוב, ובזמן אמת התוצאות יהיו שונות".

בנוסף מציין גפני כי גם אם הסקרים יוכחי את עצמם "אין שינוי בגושים. כל עוד ונתניהו בראשות הליכוד, לפיד לא יוכל להרכיב ממשלה".