פשרת התאגיד: המשנה ליועמ״ש מתנגד • כחלון נגד השרים

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט מתנגד להסכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון בנושא התאגיד • בשיחות סגורות תקף השר כחלון את חברי הממשלה ואמר: "לאורך הדרך כולם התקשרו ומחאו כפיים, אולם ברגע האמת - כולם ברחו"

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

לאחר שהגיע לפשרה עם ראש הממשלה נתניהו בנושא תאגיד השידור הציבורי, שר האוצר משה כחלון תוקף את השותפות הקואליציוניות בשל חוסר מעורבותם במשבר. ובשיחות סגורות על כך אומר : "לאורך הדרך כולם התקשרו ומחאו כפיים, אולם ברגע האמת – כולם ברחו".

מוקדם יותר פורסם ב"הארץ" כי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט, הנחשב לדמות הבכירה במשרד המשפטים בנוגע לענייני תקשורת, מתנגד להסכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון על המתווה שיוביל לחיסול חטיבת החדשות בתאגיד השידור הציבורי.

מקורות במשרד המשפטים העריכו כי ליכט נעדר מההתייעצות מפני שהעריכו שהוא יקשה על הגעה להסכם. מי שסייע במקומו ליועץ המשפטי לממשלה בנושא הוא המשנה שלו לעניינים כלכליים, מאיר לוין.

בתקופה האחרונה, לנוכח משבר תאגיד השידור הציבורי, עלו טענות כי נתניהו צריך להימנע מהעיסוק בו בשל החשדות נגדו בתיק 2000, שבמסגרתו קיים לכאורה קשרים עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס.

בעקבות החשדות הוא הורחק ממשרד התקשורת. לפי מנדלבליט, "מתוקף תפקידו, רשאי ראש הממשלה לעסוק בעניינים הנוגעים למשרדי הממשלה השונים, והעובדה שהוא אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה".

הוא הוסיף כי לנוכח רגישות העניין הובהר לראש הממשלה כי בהמשך לחוות הדעת שכבר נמסרו בנושא, עליו להימנע מלטפל בנושאים המשפיעים על מי שמקיימים עמו קשרי חברות אישית, וכי יהיה עליו להתייעץ עם היועץ המשפטי לממשלה במקרים שבהם הטיפול בתחום התקשורת יהיה כרוך בנושאים מעין אלו. "לצד זאת, הובהר כי במתכונת הנוכחית, עצם העיסוק בחוק השידור הציבורי הישראלי אינו מעורר חשש לניגוד עניינים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן