המערכת הפוליטית מגיבה לתמונות המזעזעות מסוריה. בנט: "ילדים מורעלים למוות. העולם חייב לפעול נגד הטבח הכימי בסוריה. אני קורא לנשיא טראמפ להוביל את המאמץ". הרצוג: "כל לגיטימציה למשטרו של אסד היא מתן תמיכה למשטר רצחני"

המערכת הפוליטית מגיבה בזעזוע לתמונות המחרידות המגיעות מסוריה (הערת המערכת: בשל המראות הקשים אנחנו נמנעים מלהעלות אותן פה).

"‏זוועה קורעת לב הבוקר בסוריה: עשרות ילדים הרוגים מנשק כימי", כתב שר הפנים, אריה דרעי. לדבריו, "ישראל המעצמה והדמוקרטיה היחידה באזור, חייבת להוביל את העולם לשים קץ לטבח הנורא!".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: התמונות המזעזעות מסוריה, צריכות לטלטל כל בן אנוש. ישראל מגנה בחריפות את השימוש בנשק כימי בכל מצב, ובייחוד נגד אזרחים חסרי ישע. ישראל קוראת לקהילה הבינ״ל להשלים הבטחתה מ 2013, ולסלק את הנשק הכימי מסוריה. המלחמה האכזרית מדגישה את הציווי הגדול-לעולם נגן על עצמנו בכוחות עצמנו. מול כל אויב ומול כל איום.

שר החינוך, נפתלי בנט, פרסם הודעה בה נאמר: "ילדים מורעלים למוות. העולם חייב לפעול נגד הטבח הכימי בסוריה. אני קורא לנשיא טראמפ להוביל את המאמץ".

יו"ר האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג: "מה שמתרחש בסוריה הוא פשע כנגד האנושות של משטר רצחני שאיבד כל צלם אנוש. ארה"ב והעולם, אסור שיעמדו מנגד למול הזוועות ועליהם לנקוט צעדים מעשיים לעצירת הטירוף. אני קורא לנשיא טראמפ, כמנהיג העולם החופשי, להוביל מדיניות תקיפה ואקטיבית להגנה על חפים מפשע. כל לגיטימציה למשטרו של אסד היא מתן תמיכה למשטר רצחני, המבצע פשעים חמורים ובלתי מתקבלים על הדעת כנגד חפים מפשע".

ח"כ והאלוף במיל' אייל בן ראובן: "דיווחי התקיפה בנשק כימי ע"י הצבא הסורי מעלים שוב שימוש בגז כנגד אזרחים במרחב ההתעניינות ואופציית הפעולה של מדינת ישראל. זו הפרה בוטה של ההסכם שהושג בעבר בין האמריקנים למשטר אסד על חיסול אופציית הגז במרחב הסורי. מדינת ישראל חייבת להוקיע את השימוש בנשק כימי ולפעול מול הרוסים, האמריקנים והאו"ם כדי שיביאו למניעה מוחלטת של נשק כימי".

הזוועה בסוריה: בית החולים שמטפל בנפגעי הגז הופצץ ע"י כוחות אסד