הפקת הלקחים של נתניהו: דרישה לנאום אחרי כחלון

לאחר ששר האוצר תקף את ראש הממשלה במהלך כנס בהשתתפותם בעיר בית שמש, ביקשו בלשכת נתניהו לשנות את הלו"ז לאירוע דומה היום באור יהודה, כך שהוא ינאם אחרי כחלון. בלשכת ראש הממשלה מכחישים: לא מכירים את השינוי

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

אתמול נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון על בימה אחת, לראשונה בפומבי מאז פרוץ המשבר הפוליטי סביב הפעלת תאגיד השידור הציבורי.

במהלך נאומו אתמול, תקף כחלון בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, היום, נדמה שבלשכת ראש הממשלה הפיקו לקחים. לוואלה! NEWS נודע כי אמש ביקשה לשכת ראש הממשלה מהפקת האירוע לשנות את סדר הנואמים, ולאפשר לנתניהו להיות הנואם האחרון במקום הראשון.

נראה שאחרי המתקפה של כחלון, מעוניין ראש הממשלה לשמור על זכות התגובה ולהיות זה שאומר את המילה האחרונה. האירוע באור יהודה הוא האחרון בסדרת אירועים של שר האוצר בחודשים האחרונים, שראש הממשלה מצטרף אליהם. כחלון כבר הביע בשיחות סגורות ובתדרוכים את מורת רוחו מהמגמה.

לאחרונה אמר לנתניהו בשיחה ביניהם כי "כשיש הישגים, אתה תמיד מופיע. אבל כשיש קשיים, אתה נעלם". נתניהו הודיע על השתתפותו באירוע באור יהודה רק ברגע האחרון. ההזמנות לאירוע, שבהן נכתב שאורחי הכבוד הם כחלון ושר השיכון והבינוי יואב גלנט, כבר נשלחו. אבל לשכת ראש הממשלה הודיעה לעירייה וללשכת שר האוצר שגם נתניהו מתכוון להגיע.

ביום ראשון האחרון התקיימה ישיבת הפקה משותפת, שבה נקבע כי ראש הממשלה יהיה הנואם הראשון, ואחריו שר האוצר, שר השיכון ובכירים נוספים. אך להפתעת המשתתפים, הבוקר פורסמה רשימה חדשה שהגיעה לידי וואלה! NEWS, שבה נתניהו שובץ כדובר האחרון, הרבה אחרי שר האוצר. בלשכת ראש הממשלה אמרו כי הם אינם מכירים את השינוי.

בטקס אתמול בבית שמש, נתניהו דיבר בעיקר עם ראש העיר אבוטבול שישב משמאלו, בעוד כחלון שוחח עם רב העיר שישב מימינו. כשראש העיר החמיא לנתניהו, כחלון לא הרים אפילו את מבטו, ובחר להתעסק בליטושים אחרונים לנאומו. אבוטבול ניסה לחמם את האווירה ואמר "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד", אבל כחלון לא זרם.

כשעלה לנאום הבהיר שהוא אולי עדיין יושב לצדו של ראש הממשלה, אבל זה ממש לא בטוב וגם לא בנועם. "אם היינו הולכים לבחירות, אף אחד לא היה כאן היום", התייחס כחלון לאיומים שהושמעו בסביבת נתניהו. "בבחירות אתה יודע איך אתה נכנס, אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא", שיגר אליו מסר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן