בשורה לתושבי ירושלים: הושגו הבנות בין משרד האוצר, משרד התחבורה וסיטיפס הרכבת הקלה בירושלים. על פי ההבנות, הזכיינית סיטיפס תבצע הארכת הקו האדום של הרכבת הקלה • עד היכן תגיע הרכבת הקלה בסיום העבודות? כנסו לכתבה לפרטים המלאים

בשורה משמחת לירושלים: משרד האוצר, משרד התחבורה וסיטיפס הרכבת הקלה בירושלים, הגיעו הבוקר להבנות בעניין ביצוע הארכות בקו האדום ע"י חברת סיטיפס.

על פי ההבנות, העבודות על הארכות הקו האדום אשר יגיעו בין היתר לבית חולים הדסה עין כרם, האוניברסיטאות ושכונות נוספות בעיר, יחלו כבר בחצי השנה הקרובה.

ההבנות הושגו היום בישיבה משותפת בין הממונה על התקציבים לבין החשב הכללי באוצר וסיטיפס. מיד לאחר חג הפסח יתכנסו הצדדים למו"מ אינטנסיבי על מנת לחתום על הסכם סופי.

בנוסף להארכות הקו האדום, הוסכם כי המדינה תפרסם כבר בימים הקרובים את המכרז עבור הקו הירוק לרכבת הקלה בירושלים, בו סיטיפס צפויה להתמודד.

יו"ר סיטיפס הרכבת הקלה אברהם (בייגה) שוחט מסר בתגובה: "אנו מברכים על ההבנות שהושגו הבוקר, בראש ובראשונה לטובת תושבי ירושלים, המשוועים זמן רב לרכבת קלה לבתי החולים, האוניברסיטאות והשכונות המרוחקות דוגמת נווה יעקב.

"סיטיפס מוכנה להתחיל כבר בתקופה הקרובה בעבודות על ההארכות קו הרכבת, לאחר שחלק גדול מהתוואי כבר חפור ומוכן לעבודות, כל זאת בכדי להקל על תושבי העיר ולקדם במהירות את הפעלת הקו.

"אנו גאים להפעיל את הרכבת הקלה בירושלים שהנה סיפור הצלחה וגאווה לאומית, ונמשיך להעניק לתושבי ירושלים שירות בטוח, נוח ונגיש. אנו מאחלים לכל תושבי ירושלים ועם ישראל, חג פסח שמח".