זעזוע: חברת כנסת ממרצ תגיש הצעת חוק לביטול חוק החמץ

דווקא בעיצומם של ימי הפסח בחרה חברת הכנסת תמר זנדברג לצאת למאבק בחוק, לטענתה "משום שישראל אינה מדינה הלכה" • ח"כ יואב בן צור: "מדובר בניסיון נוסף ומסוכן לפגוע בצביונה היהודי של מדינת ישראל"

עוד יוזמה אנטי דתית מסוכנת מבית היוצר של מרצ: חברת הכנסת תמר זנדברג הודיעה היום כי תקדם הצעת חוק שעניינה ביטול חוק החמץ.

זנדברג טוענת כי ״ישראל היא לא מדינת הלכה. מי שמעוניין להימנע מקניית ואכילת חמץ יכול לעשות כן אבל אין לדרוש זאת באמצעות חקיקה – לא לכך מיועד החוק במדינת ישראל. מי שרצה להימנע מאכילת חמץ בפסח עשה זאת בהצלחה גם לפני חקיקת החוק ב-86 ויוכל לעשות זאת גם לאחר ביטולו".

לדבריה, "בפועל, החוק הפך לאות מתה ובשנים האחרונות יש נסיון להחיותו באופן מלאכותי כחלק מתהליך הקצנה והדתה שמיעוט בחברה הישראלית מנסה להכתיב. למעשה, זהו חוק שכולו כפייה דתית, חוק שנחקק כתוצאה ממאבק שליטה וכוח ולא כמנהג יהודי. ההחלטה בנוגע לאכילת חמץ היא אישית ואין מקום למחוקק להתערב בה באמצעות הטלת מגבלות ואיום בסנקציות פליליות״. עפ"ל.

בתגובה לדברים מסר ח"כ יואב בן צור: "הצעת החוק שמגבשת חברת הכנסת זנדברג לביטול חוק החמץ, מהווה עוד ניסיון נוסף ומסוכן לפגוע בצביונה היהודי של מדינת ישראל, בסטטוס קוו ובמכנה המשותף והמאחד של עם ישראל כולו".

עוד הוסיף ח"כ בן צור ואמר: "אני מצר על כך שח"כ זנדברג והמעטים הדומים לה בהשקפותיהם מוכנים לפגוע בקלות בצביון היהודי, המהווה בסיס איתן לקיומה של מדינת ישראל ואני סבור שהכוונה היחידה כאן היא לעורר פרובוקציה וויכוח ציבור בתקופת החג. חברי לסיעת ש"ס ואני לא נאפשר להצעות חוק הזויות לעבור במליאת הכנסת ונדאג שהן ישארו בגדר הצהרות חוק חסרות משמעות".

8 תגובות

אנחנו מבקשים וכל קרני רשעים תגדע

ימח שמה וזכרה, עוכרת ישראל!

שהחכ"ים של מרצ יעשו מה שהם רוצים..
אבל למה אנחנו צריכים לראות תמונה של פיתות מול העיניים באמצע החג???

לא צריך להראות לנו כאלו תמונות בפסח
ולא צריך להזדעזע
צריך להתפלל לשם, עכשיו פסח זה הזמן
השם יעזור שבארץ ישראל לא יראה חמץ אצל היהודים, מרצון באהבה
אמן

לשמריהו
לא קוראים לאף יהודי ימ"ש, ימ"ש אפשר להגיד על הנאצים אבל לא על היהודים.

אתר מכובד!!!
תורידו את התמונה הזאת באמצע פסח!!

למה שמים כאלו תמונות בפסח תורידו את זה מיידית איכס
בל ירא ובל ימצא

גם הח"כית הנ"ל נשבעה אמונים למדינת הציונים ומדינה יהודית.
צריך לקרוא לה לבג"ץ על הפרת אימונים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *