מזעזע: "הדתיים מסוכנים מחיזבאללה. את הערבים אפשר להרוג – אותם לא"

אנטישמיות כחול לבן: טור רווי הסתה ושנאה חסרת תקדים שפרסם עיתונאי ב'הארץ' הוביל לגל גינויים חסר תקדים בימים ובמשמא, ולקריאות להעמדת הכותב לדין • דרעי: "הכל בשם הפלורליזם. בושה". לפיד: "אנטישמיות צרופה". מוזס: "גם החרדים סופגים מנות רעל כאלו"
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

אנטישמיות קלאסית מעל דפי עיתון 'הארץ': תגובות נזעמות בעקבות טור חסק תקדים בבוטות ובהסתה שלו שמתפרסם הבוקר ב'הארץ'. הטור, עליו חתום העיתונאי יוסי קליין, משתלח באופן נבזי בציבור הדתי לאומי בכללותו, תוך שהוא מציג את אנשיו כ"גרועים מחיזבאללה" ומסביר "שאת חיזבאללה אפשר להרוג, אות _הדתיים) לא".

להלן מספר "פנינים מהמאר המדובר: "הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר לנטרל (במקור: להרוג. מאוחר יותר שונה הנוסח. ב.ב.), אותם לא. מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית, עטופה ביראת שמים חסודה. היא מחלחלת למערכת החינוך, מתחזקת בצבא ומשפיעה על בית המשפט העליון. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת.

"הם קוראים לעצמם בשם "ציונות דתית", נוטפי שמן זך, סוכר ודבש. זה השכפ"ץ שלהם. בחסותו הם עושים מעשים מגונים כשעיניהם מתגלגלות השמיימה. הם ממוקדים — רק השתלטות וסילוק מעניינים אותם. תגידו להם "פערים חברתיים", והם יפהקו, דברו אתם על מצוקת דיור, והם יגחכו. מצוקת דיור? לא אצלם. הם לא יקראו לחסרי דיור לגור בבתים היפים שבנו בחצי חינם. הם לא רוצים אותם שם. הם האליטה, ואליטה לא רוצה שכנים כאלה לידה. האליטה השתנתה, אבל לא השיטה: אשכנזים למעלה, מזרחים למטה. הם לא יתערבבו עם מזרחים".

בתמונה: כותרת המאמר (שונתה מאוחר יותר מ'להרוג' ל'לנטרל')
866380_C

בתמונה: הקריקטורה שצורפה למאמר
3112210095

הטור, כאמור, גרר קונצנזוס פוליטי נדיר בין כל מרכיבי המערכת הפוליטית שגינו אותו נחרצות. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כתב: "המאמר ב'הארץ' מביש והזוי. הם איבדו את זה לגמרי. הציבור הדתי לאומי הוא מלח הארץ, בניו ובנותיו משרתים בצה״ל ובשירות הלאומי למען מדינת ישראל וביטחון ישראל. אני גאה בהם כמו רוב אזרחי המדינה".

יו"ר האופוזיצה הוסיף: "זה מקומם וזה מקומם. מאמרו של יוסי קליין ראוי לכל גינוי".

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי: "פעם זה החרדים, פעם מזרחיים והפעם דתיים לאומיים, אבל תמיד נגד כל מה שמריח יהדות ומסורת והכל בשם הנאורות והפלורליזם כמובן. בושה".

ח"כ אליעזר מוזס: "הציבור החרדי סופג מנות רעל כאלו מידי יום. אולי עכשיו יבינו את חומרת הדברים".

השר נפתלי בנט: "עיתון הארץ, תחדלו. תתבייש עמוס שוקן, תתביישו עורכי הארץ. תרדו עלי. תכתבו שאני 'פשיסט' ו'תומך אפרטהייד' ו'מסוכן לישראל'. על כבודי אני מוחל, אבל על כבודו של הציבור הנפלא הזה לא אמחל".

ח"כ יאיר לפיד: "רועי קליין ז"ל מסוכן? ח"כ שטרן והרב פירון מסוכנים יותר מחיזבאללה?" מה לגבי עמנואל מורנו ז"ל? הטקסט ב"הארץ" נגד הציונות הדתית הוא טקסט אנטישמי צרוף".

כתבות קשורות

נתניהו זועם: "במקום להביא חיסונים, בנט מתעסק בתוכים. זו פשלה אדירה"
כוחות החילוץ פינו נער מבני ברק שנפצע במסלול בצפון • צפו
בליכוד מנתקים מגע מיו"ר הקואליציה: "חציית קו אדום והולכת שולל"
מספר החולים במצב קשה הוכפל תוך שבוע, מחר יוחלט בעניין החיסון השלישי
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הילולת רבי יעקב כולי בעל "מעם לועז"
אושר בכנסת החוק שמבטיח ללפיד את ראשות הממשלה, האופוזיציה נטשה
דְּתִפְתַּח לִבָּאִי בְּאורַיְתָא • פתיחת הזמן בישיבות צאנז
כִּי בְשִׂמְחָה תֵצֵאוּ • מעמד צאתכם לשלום לאדמו"ר מבאסטאן
גל חום מגיע לאזור: "מזג אוויר קיצוני" • האזינו לתחזית
מעצר "סוכני המוסד": באיראן מפרסמים תיעוד מהמעקב אחרי הרשת • צפו
חה"כ מהליכוד קרא מעל דוכן הכנסת: "הדיקטטור ביבי" • צפו
שריפה משתוללת סמוך לכינרת: רוחצים חולצו בסירות • צפו

5 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן