מרגש: כחצי יובל לפיגוע הנורא – ספר התורה לזכר הנרצח יוכנס להיכל הישיבה

סגירת מעגל מרגשת: עובד עיריית אלעד סיפר לראש העיר ישראל פרוש על אביו שנרצח בפיגוע לפני עשרים ושלוש שנים ועל שחרורו של המחבל שרצחו • ראש העיר התרגש וארגן ספר תורה לזכרו • השבוע (ראשון) נערכה כתיבת האותיות בכותל המערבי לקראת מעמד הכנסת ספר התורה הגדול שייערך במוצאי חג השבועות ברוב עם הדרת מלך • הסיפור המלא – בפנים

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "ה 8200 של החרדים": הסוד של התוכנית היוקרתית לגברים מצטיינים

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

אלירן ויצמן, תושב העיר אלעד ועובד בעירייה, קיבל לפני תקופה קצרה טלפון מלשכת ראש הממשלה, שהחזיר אותו בבת אחת – עשרות שנים אחורה.

בהיותו ילד בן 7 בלבד, נרצח אביו, הקדוש חיים וייצמן הי"ד נרצח על ידי מחבלים וכעבור שנים התבשר בטלפון כי המחבל המתועב שרצח את אביו – שוחרר לחופשי.

ראש העיר ישראל פרוש שפגש את ויצמן במסדרונות העירייה, עודכן בפרטים ושמע מפי ויצמן על כך שיום השנה להירצחו של אביו עומד להגיע. לדבריו, עד השנה, לא התקיים מעולם מניין תפילה על קברו של אביו ביום השנה, ועז חפצו לקיים זאת הפעם.

ראש העיר התרגש מהבקשה ויחד עם אנשי הלשכה ומספר עובדי עירייה, הגיעו ביום השנה לקבר, אמרו את התפילות הנהוגות ליום היארצייט, והבן אמר קדיש.

לאחר מכן, סיפר אלירן לראש העיר כי מזה זמן רב מקנן בליבו חלום שייתרם ספר תורה לעילוי נשמת אביו, אלא שמחירו של ספר תורה הוא גבוה מאוד כידוע.

ראש העיר נרתם למשימה ופנה לרב אהרן בינה, ראש ישיבת נתיב אריה ומי שמנהל את קרן הצדקה של ר' איירה רעננערט, התורם מידי שנה ספרי תורה לעילוי נשמת נפגעי הטרור למספר בתי כנסת בארץ.

זמן קצר לאחר הפניה, התקבלה באורח פלא תשובה חיובית על כך שישנו ספר תורה, מהודר, שיהיה מוכן בקרוב עבור בית כנסת שייבחר, והוא יועמד לעילוי נשמתו של הנרצח.

במקביל, הגיעה לראש העיר פניה מישיבת 'תורה בתפארתה' באלעד, על כך שבשל גודלה של הישיבה בלע"ר, היא נזקקת בדחיפות לספר תורה.

ראש העיר מיהר לקשר בין הנהלת הישיבה לקרן הנ"ל, וספר התורה לזכרו של הקדוש חיים ויצמן הי"ד, אביו של אלירן, יוכנס אחר כבוד להיכל הישיבה הגדולה 'תורה בתפארתה', במוצאי חג השבועות הקרוב, במעמד גדולי ורבני העיר שליט"א ובהשתתפות אלפי תושבי העיר.

רגע מרגש נרשם השבוע (א') כשראש העיר ישראל פרוש כובד לכתוב אות בספר התורה המדובר במעמד כתיבת האותיות הערב בכותל המערבי לקראת מעמד הכנסת ספר התורה הגדול שיערך כאמור במוצאי חג השבועות בעיר אלעד.

הכנסת ספר תורה באלעד (2) הכנסת ספר תורה באלעד (9) הכנסת ספר תורה באלעד (16)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell