נתניהו למשפחות השכולות: "מצר על הדברים שנאמרו, היה צורך להתנצל"

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה לחילופי הדברים הקשים בין חברי כנסת לנציגי המשפחות השכולות בשבוע שעבר. באשר לשביתת האסירים הבהיר נתניהו: "אנחנו מובילים מדיניות אחראית, על פי הנורמות הבינלאומיות ולא על פי תכתיבי מחבלים"

"הערב אנחנו נציין את תחילתו של יום הזיכרון לשואה ולגבורה. אני אדבר הערב ב"יד ושם" על המשמעות הכבירה של המעבר משואה לתקומה, המעבר מעם שהוא עלה נידף ברוח, חסר מגן, לעם ריבוני, עם כוח מגן שהוא מן החזקים בעולם": כך אמר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה.

הוא הוסיף: "בשנים האחרונות הממשלות בראשותי הגדילו באופן משמעותי את התקציבים לניצולים שחיים בקרבנו, אבל אנחנו חייבים להבטיח שהתקציבים הללו אכן יגיעו לניצולים. ובעניין הזה אני יודע שיש עוד מה לתקן ומה לשפר, ולכן החלטתי לעמוד באופן אישי בראש צוות שרים שיכלול את שרי האוצר, הבריאות, הרווחה, השיכון והמשפטים. אנחנו נעבוד יחד ובהקדם כדי להבטיח איכות חיים וקיום בכבוד לניצולי השואה בשארית חייהם. אין לנו מחויבות גדולה מזו".

בהמשך התייחס נתניהו לנושאים נוספים שעל סדר היום: "בסוף השבוע הבהרתי שהרשות הפלסטינית צריכה להפסיק לממן מחבלים שיושבים בכלא ולהפסיק לממן משפחות של מחבלים שנהרגו במהלך ביצוע פשעיהם. זה מבחן פשוט וחד לרצונם של הפלסטינים בשלום. אי אפשר להיות בעד שלום עם ישראל, ובמקביל להאדיר ולממן רוצחי ישראלים ורוצחי חפים מפשע אחרים".

על שביתת האסירים הביטחוניים: "אנחנו מובילים מדיניות נחושה ואחראית, על פי הנורמות הבינלאומיות ולא על פי תכתיבי מחבלים".

בסיום התייחס נתניהו לחילופי הדברים בישיבת הועדה לביקורת המדינה בשבוע שעבר: " אני מבקש לומר כמה מלים למשפחות השכולות: עם ישראל כולו מאוחד סביבכן, אתן שאיבדתן את היקר מכל למען ביטחון ישראל. אנו יודעים, אני יודע, שתקומת ישראל כרוכה במחיר כבד מנשוא וכולנו עמכן בכאבכן העמוק. כראש ממשלה וכבן למשפחת השכול, שמעתי את הדברים שנאמרו בשבוע שעבר בכנסת בלהט הוויכוח. אני מצר על כך שהדברים נאמרו, היה צורך להתנצל על כך מיידית וטוב שהדבר נעשה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *