נתניהו: "כמו בשואה, גם היום העולם מתעלם מרצח עם"

בנאום שנשא ראש הממשלה בטקס לרגל יום השואה התייחס ראש הממשלה בהרחבה לשתיקת המעצמות אז והיום. בהמשך הוא הוסיף: "האנטישמיות של האסלאם הקיצוני, של שני פלגיו, חותרים בגלוי להשמדתנו. שנאת היהודים מופנית גם למדינת היהודים"

"בשבוע שעבר פורסם מחקר מעמיק שמתבסס על ארכיון פשעי הנאצים באו"ם. על פי המחקר, בעלות הברית ידעו על ההשמדה ההמונית של היהודים כבר ב-1942. זוהי עובדה מצמררת. אני מכיר את ארכיון האו"ם משום שעם הגיעי לשם כשגריר ישראל ב-1984 דרשתי וקיבלתי את פתיחתו של ארכיון זה שהיה חסום עד אז. עכשיו, מתבררת משמעות נוראה: לו המעצמות ב-1942 פעלו אז נגד מחנות ההשמדה וכל מה שנדרש הייתה הפצצה חוזרת של המחנות – היה בכוחן להציל 4 מיליון יהודים ומיליוני בני אדם נוספים: כך אמר הערב ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאום מיוחד ליום השואה.

לדבריו, "מה שחולל את האסון הבלתי-נתפס של עמינו: השנאה התהומית ליהודים, האדישות של העולם מול הזוועות והחולשה של עמנו בגלות. האנטישמיות של האסלאם הקיצוני, של שני פלגיו, חותרים בגלוי להשמדתנו. שנאת היהודים מופנית גם למדינת היהודים. האנטישמיות החדשה-ישנה רווחת אצל חוגים במערב. הצביעות זועקת לשמיים".

נתניהו הוסיף: "באשר לאדישות העולם – האם בתחום זה השתנה משהו? אמנם מאז מלחמת העולם השנייה לא אירעה טרגדיה שדומה בהיקפה לשואה, אבל ישנם מקרים רבים שבהם העולם עומד מנגד ואינו מונע השמדת עם ואינו מונע רצח המוני. בביאפרה, בקמבודיה, ברואנדה, בסודן ולכן גם בסוריה. ועם זאת, בתוך האפלה, יש כמה נקודות אור: אחת מהן התרחשה רק עכשיו והיא תגובתו הנחרצת של הנשיא טראמפ על טבח הילדים הסורים בנשק כימי. גם אנו לא אדישים לסבל בסוריה, והקמנו בית חולים שדה סמוך לגדר".

חרפת האומות: "המעצמות ידעו על השואה ולא פעלו"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *