התקשורת הסורית מדווחת כי בתקיפת ישראל בליל שבת באזור קוניטרה, מצא את מותו עבד-אלרחים עתיק, בכיר בארגון חזית ג'יבריל ומי שפיקד על פיגוע "ליל הגלשונים" במהלכו נרצחו ששה חיילים ועוד עשרה נפצעו

סגירת חשבון או יד המקרה? בליל שבת האחרון תקפו מטוסי חיל האוויר מספר יעדים של הצבא הסורי בקוניטרה, זאת בתגובה לזליגת פצמ"רים ברמת הגולן במהלך יום שישי.

יעדי ותוצאות התקיפה נראו שגרתיים לנוכח הנסיבות, מהסיבה הזאת היא לא תפסה יותר מידי כותרות.

אלא שעתה מתברר כי בתקיפה מצא את מותו עבד-אלרחים עתיק, מחבל בכיר בארגון 'חזית ג'יבריל' ומי שפיקד על פיגוע ליל הגלשונים, פיגוע שבו נרצחו 6 חיילים ונפצעו עוד עשרה.

הפיגוע התרחש ב-25 בנובמבר 1987, אז יצאו מלבנון לעבר ישראל על גלשני אוויר שני מחבלים מארגונו של אחמד ג'יבריל (שנקרא היום 'חזית ג'יבריל). אחד המחבלים נחת בטעות צפונית לכפר יובל, כ-300 מ' לתוך רצועת הביטחון ונהרג על ידי כוחות צה"ל, אך המחבל השני הצליח לחדור לתחום ישראל, ונחת בשדה קוצים ממזרח לקריית שמונה בסמוך למנחת המסוקים גיבור. הוא פתח באש לעבר טנדר צבאי שהיה בקרבת מקום, הרג את נהגו, קצין צה"ל, ופצע חיילת נוספת שישבה לצידו. לאחר מכן הסתער המחבל על מאהל צבאי קטן סמוך אשר אויש בחיילי נח"ל. השומר שבשער המחנה נס מעמדתו כשזיהה את המחבל, ואפשר בכך למחבל לחדור למאהל ללא קושי.

המחבל פתח בירי והשליך רימוני יד אל עבר החיילים ששהו במקום. המחבל הספיק להרוג עוד 5 חיילים ולפצוע 7 נוספים עד שנהרג מאש שירה האפסנאי גדעון בשארי.

כאמור, מי שפיקד על הפעולה הוא עבד-אלרחים עתיק, וע"פ התקשורת הסורית הוא מצא את מותו בתקיפת חיל האוויר בליל שבת.

לפי שעה טרם ברור האם הוא היה מטרת התקיפה או שמא נכח במקום במקרה.