ישראל וארה"ב מנהלות מגעים לתיאום ביקור של הנשיא האמריקני במהלך חודש מאי, כאשר כבר מחר, תתקיים פגישה בנושא עם צוות אמריקני שינחת בארץ. טראמפ יגיע לישראל במסגרת סבב באירופה, בניגוד לקודמו בתפקיד שבחר לדלג עלינו

ישראל וארה"ב מנהלות בימים אלה מגעים מתקדמים לביקור של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בישראל, בסוף החודש הבא. טרם סוכם באופן סופי על הביקור, אך בימים האחרונים נערכו בירורים טכניים עם גורמים בישראל על מנת להוציא לפועל את הביקור – כך מדווח בחדשות 2.

הניסיונות לתיאום הביקור נערכים על רקע הגעתה של וושינגטון של משלחת פלסטינית בכירה, שפועלת לתיאום הפגישה בין טראמפ ליו"ר הרשות אבו מאזן בשבוע הבא בבירה האמריקנית. ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם טראמפ בוושינגטון לפני כחודשיים, ובחודשים האחרונים נועד שליחו המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, עם בכירים ישראלים ופלסטינים באזור.

הגורמים המדיניים בוחנים את האפשרות לערוך את הביקור ב-21 במאי, בסמוך לביקורו של טראמפ באירופה, או באחד הימים בסוף החודש הבא. בסוף השבוע האחרון פורסם בעיתון מקור ראשון כי גורמים בישראל מקיימים מגעים עם מקביליהם האמריקניים בניסיון לתאם ביקור של טראמפ בישראל, והיום מתברר כי הצדדים מסמנים את השבוע האחרון של חודש מאי כאופציונלי.

בבית הלבן יש רצון רב לביקור של טראמפ בזמן הקרוב, בתחילת כהונתו כנשיא האמריקני. בפגישתם בבית הלבן נתניהו הזמין את טראמפ לישראל והעלה את החשיבות שיקיים את הביקור הזה בתחילת הקדנציה, שלא כמו אובמה שפסח על ישראל בביקורו הראשון באזור – דבר שגרר ביקורת רבה נגדו בשעתו.

הפגישה בין שני המנהיגים צפויה להתקיים לאחר פגישתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם הנשיא טראמפ ב-3 במאי בוושינגטון. "השניים ינצלו את הביקור כדי לחזק את מחויבות ארצות הברית וההנהגה הפלסטינית להשגת הסכם בין ישראל לפלסטינים, שיסיים את הסכסוך", אמר דובר הבית הלבן שון ספייסר, לקראת הפגישה הראשונה טראמפ עם יו"ר הרשות.

בריאיון שהעניק בשבוע שעבר לעיתון יפני, הבהיר אבו מאזן כי הוא מוכן להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו בוושינגטון, בחסותו של הנשיא טראמפ, בכל עת. לדבריו, הוא אינו חושב שקיימת חלופה לפתרון שתי המדינות בגבולות 1967, שהסדר מדיני עם ישראל יתבסס על פשרה פלסטינית כואבת ושהפסקת הבנייה בהתנחלויות היא תנאי מקדים.