בשל המתיחות עם ארצות הברית, צפון קוריאה ערכה ניסוי בטיל בליסטי, הטיל התפרק דקות ספורות לאחר שיגורו • סגן השגריר הצפון קוריאני לאו"ם: "פירוק צפון קוריאה מתכני הגרעין שלה - חלום פרוע"

שביתת האסירים: הפלסטינים דיווחו על לפחות עשרה פצועים בעימותים שהיו ביום שישי עם כוחות הביטחון, במסגרת הפגנות "יום הזעם" ביהודה ושומרון. "יום הזעם" הוכרז לאות הזדהות עם האסירים הביטחוניים הפלסטינים ששובתים רעב זה 12 ימים. העימותים נרשמו בכמה מוקדים בגדה המערבית: בנבי סאלח צפונית לרמאללה, בכניסה הצפונית לבית לחם, ליד כלא עופר – מעבר ביתוניא, במחסום קלנדיה, בסילוואד, בתקוע, בביתא דרומית לשכם ובמחנה הפליטים אל-ערוב צפונית לחברון.

מסילת רכבת מישראל לרצועת עזה: על רקע המשבר ההומניטרי החמור ברצועת עזה כתוצאה מיחסיה המתוחים של חמאס עם הרש"פ בתקופה האחרונה הונחה תכנית ראשונית להקמת מסילת רכבת מישראל לעזה, לצורכי סיוע. השבוע נפגש כמיל אבו רוקון, ראש מנהלת המעברים היבשתיים במשרד הביטחון, עם ראשי הרשויות בעוטף עזה ועדכן אותם בפרטי התוכנית.

צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי נוסף במסגרת ניסוי שנערך בצפון המדינה. כך דיווחה סוכנות הידיעות הדרום-קוריאנית יונהאפ. גורם רשמי בארצות הברית אישר את הדיווח ואמר כי זוהה שיגור וכי הטיל התפרק דקות ספורות לאחר שיגורו. הגורם העריך כי מדובר בטיל לטווחים בינוניים, אך הצבא פועל לזיהוי מדויק יותר של הדגם. מדובר בניסוי רביעי שנכשל מאז תחילת חודש מרס.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס ואמר: "צפון קוריאה זלזלה ברצונותיה של סין ושל נשיאה המכובד בכך שערכה את השיגור שככל הנראה נכשל". סגן השגריר הצפון קוריאני לאו"ם התייחס למאמציה של ארצות הברית לפרק את תכנית הגרעין באמצעות איומים צבאיים וסנקציות, ואמר כי "מדובר בחלום פרוע".

הבחירות בצרפת: מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרין לה פן הודיעה היום כי אם תנצח בבחירות לנשיאות בסיבוב המכריע בשבעה במאי היא תמנה לראש הממשלה את איש הימין ניקולא דופון אניאן, שהגיע למקום השישי בסיבוב הראשון בבחירות והודח מהמרוץ. דופון אניאן ספג לפני שלוש שנים ביקורת מגורמים יהודיים בצרפת בשל ביקורת קשה שמתח על ישראל כשהחלה את המבצע הקרקעי שלה בצוק איתן. דבריו אז היו מנוגדים לעמדתו של נשיא צרפת, איש השמאל פרנסואה הולנד, שדווקא נתן לישראל מרחב נשימה מסוים במבצע בעזה.

התקיפה בסוריה: שגריר רוסיה בלבנון, אלכסנדר זסיפקין, אמר בריאיון לעיתון "א-שרק אל-אווסט" כי ארצו "לא רוצה עימות עם ישראל או ארצות הברית בסוריה". עוד הוסיף זסיפקין כי "התפקיד שלנו אינו להגן על משטר אסד ממתקפות מהסוג הזה", ברמיזה לתקיפה הישראלית בשדה התעופה בדמשק שאירעה השבוע.
לדבריו, המטרה של המעורבות הרוסית בסוריה, השכנה למדינה שבה הוא מוצב, היא "לפעול נגד ארגוני טרור, ולא להתעמת עם גורמים אחרים". זסיפקין הוסיף כי "אנחנו משלימים את המטרה הזו", ובמקביל הבהיר כי מוסקבה "תומכת בפעילותו של המשטר הסורי להגנה על ריבונותה של המדינה".

בהמשך הריאיון, התייחס השגריר למדיניות הרוסית כלפי המשבר בסוריה, ושב והדגיש את עיקרי המדיניות שנשמעת בשנים האחרונות מהקרמלין. בין היתר, הובהר כי רוסיה תומכת בנשיא אסד וקוראת להסכמה לאומית על סיום המשבר. השגריר התייחס למאמצי התיווך בשיחות השלום באסטנה שבקזחסטן, שאותן תיאר מוצלחות במידת מה.

.