שוב מתיחות בתוך הממשלה: אמש רמזה שרת המשפטים במהלך ראיון לתקשורת כי התנהלות רשלנית של נתניהו מנעה מטראמפ להעביר את השגרירות בירושלים. בלשכת רה"מ לא נותרו חייבים ושיגרו תגובה חריפה

שוב מתיחות בתוך הממשלה: שרת המשפטים, איילת שקד, העניקה אמש ראיון לערוץ 2 והאשימה את רה"מ במרומז בהתנהלות רשלנית מול נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ.

שקד נשאלה על העברת השגרירות לירושלים ואמרה: "חשבתי שיש כאן הזדמנות היסטורית גדולה לצאת מהמסלול של המדינה הפלסטינית כפי שמדברים עליה עד היום אבל זה לא קרה…זו המציאות, אני לא מנתחת אותה. אני לא יודעת מי השפיע על הממשל האמריקני ועל הנשיא, אבל עובדתית זה לא קרה".

במילים אחרות, שקד רומזת שנתניהו לא התנהל בחכמה ולא ניצל את חלון ההזדמנויות שנפתח. יצוין כי הדברים עולים בקנה אחד עם טענותיהם של בכירים במפלגה הרפובליקנית בדבר מסרים שהועברו מירושלים במטרה למנוע את העברת השגרירות.

בלשכתו של ראש הממשלה לא נותרו חייבים לנוכח הדברים ושיגרו תגובה חריפה במיוחד: "טוקבקיסטים יכולים להמשיך לקשקש כל עוד מדינאים עוסקים במדיניות חוץ. ראש הממשלה נתניהו ימשיך להוביל את מדיניות החוץ של ישראל באחריות ובנחישות".

יו"ר 'הבית היהודי' ושר החינוך, נפתלי בנט, התייחס הבוקר לדברים החריפים וגיבה את שקד. "לא הוגן לקרוא לה טוקבקיסטית, היא שרה עם הרבה מאוד עשיה ואנחנו חלק משמעותי מהנהגת המדינה".