ברוך דיין האמת: מחשובי וזקני ירושלים, הרב שלמה פפנהיים זצ"ל

אבל בירושלים: לפנות בוקר הלך לעולמו העסקן ואיש החסד הרב שלמה פפנהיים, מראשי 'העדה החרדית'. בן צ"א שנים בפטירתו • מסע הלוויתו יצא בשעה 13:00 מבית המדרש של חסידות 'תולדות אהרון' בשכונת מאה שערים
 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

ברוך דיין האמת: בירושלים נפטר הלילה הרב שלמה פפנהיים, מראשי ונכבדי 'העדה החרדית', איש אמונם של גדולי ישראל ומקימם של מוסדות רבים.

הרב פפנהיים כיהן כסגן יו"ר 'העדה החרדית' והקים, כאמור, מוסדות רבים, בהם 'בית לפליטות' ובית ההחלמה המפורסם בקרית יערים טלז סטון. בנוסף הוא זכה לקרבה מיוחדת ע"י גדולי ומאורי הדור זצוק"ל ויבדלחט"א.

בשנים האחרונות הוא הלך ונחלש, אך למרות זאת המשיך בפעולותיו ומעשיו למען הציבור, כשרבים משחרים לפתחו לצורך קבלת עצה ועזרה.

הותיר אחריו משפחה עניפה, בנים ובני בנים ההולכים בדרך הישר.

בן צ"א שנים בפטירתו.

הלוויתו תצא היום בשעה 13:00 מבית המדרש הגדול של חסידות 'תולדות אהרון' במאה שערים.

ת.נ.צ.ב.ה.

IMG-20150609-WA0065 ר' שלמה פפנהיים ז''ל

IMG-20170430-WA0090 IMG-20170430-WA0089 IMG-20170430-WA0088 IMG-20170430-WA0087

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. מצמרר – – –
  ר' שלמה איננו!
  איש מופת, דגול ומורם מעם, איש שמגיע לעולם האמת עמוס לעייפה בחבילות של פעילות ענפה בכל תחומי החיים לטובת הכלל והפרט.
  אוי, כמה יש לקנא באיש הזה שמגיע עכשיו לעולם האמת ופוגש את הררי הזכויות הרבות שצבר, בהקמתם וביסוסם של מאות רבות ואולי אלפי בתים של משפחות בישראל שצמחו מן ההריסות, כשהוא וצוות מרעיו הוציאו אותם מבתים מוזנחים ומפורקים, וליוו אותם כל הדרך מלאת המהמורות עד להקמת בית משלהן, בצורה הכי מכובדת והכי מבוססת.
  מי יכול לתאר לעצמו את הזכות של רבבות אמהות שזכו לחסות בבית החלמה ליולדות, שקיבלו בזכותו וביוזמתו את ימי המרגוע הראשוניים אחרי הלידה, שאיפשר להם לחזור לשיגרת החיים עם כוחות רעננים ולהמשיך להיות אמא בריאה למשפחות ברוכות ילדים.
  אוי, ר' שלמה, אשרי חלקך שזכית לנצל את העולם הזה כדי להוסיף עוד ועוד פעלים לתורה ולתעודה, ולבנות בעשר אצבעותיך פרויקטים אדירים שאיש לא האמין בסיכויים שלהם, אבל רק אתה היית מסוגל להוכיח כח רצון שיכול להזיז הרים ולהוציא אל הפועל תוכניות הזויות שאיש לא האמין שהן ניתנות בכלל לביצוע. במהלך עשרות שנות פעילות ועשיה בלתי פוסקת ידעת להתייצב לבד מול כול כוחות הטבע שעמדו נגדך ולנצח אותם בגדול, ולסמן עוד V ברשימת המשימות האינסופית שלא הפסקת להגות עד יומך האחרון.
  ר' שלמה מחייב את כולנו. כשרואים מה מסוגל אדם בודד לבצע זה מחייב אותנו, את כל אלו שמעבירים את החיים בתרמדת עמוקה, ומרגיעים את המצפון כי זה המקסימום שאנו מסוגלים לעשות בכוחנו הדלים. אז הנה, תראו! הביטו לאן בן אדם מסוגל להעפיל, תראו מה איש אחד יכול לחולל, וגם אם כל אחד מאתנו יתאמץ בזכותו עוד קצת לטובת הזולת, נצליח לשנות הרבה והעולם שלנו ייראה שונה והרבה יותר טוב.
  יהי זכרך ברוך ונצור עם כולנו לתמיד!

 2. האיש הגדול
  הלב הרחום
  חכמת אדם תאיר פניו
  המילה הנכונה ברגע הנכון
  האבא האוהב
  המחבש עצבותם של נשברי לב ודכאי רוח
  האיש על העדה
  השילוב הנדיר של יקה חסיד
  האיש והאגדה
  איש אמונם של גדולי ישראל
  יהי זכרו ברוך

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן