עדות מהתופת: "זה היה מארב מתוכנן; החיילים הביטו מהצד"

"אבן פגעה בראש של הבת שלי, היא דיממה. בנס זה לא נגמר בנפגעים בנפש": ניצולת פיגוע האבנים ביום שישי האחרון משחזרת את רגעי האימה ומאשימה את הצבא בחידלון: "חיילים עמדו בסמוך ולא עשו דבר"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

פיגוע האבנים ליד הכפר סינג'ל שבאזור בנימין: בשנים האחרונות טוענים נוסעי הכבישים ביו"ש, לרבות הכבישים המובילים לערים החרדיות, כי היחס הסלחני לאירועי טרור האבנים, יחס שבא לידי ביטוי גם בשם המכובס שלו "טרור עממי", עלול להוביל לפגיעות בנפש.

בחודשים האחרונים סיקרנו כאן בהרחבה את המאבק של הנוסעים בכבישים הללו כנגד אזלת היד של גורמי הביטחון בנושא. אך נדמה שסרטון וידאו אחד מיום שישי האחרון הצליח לגרום לסערה, יש שיאמרו לנפילת האסימון, יותר מכל דיבור ומחאה בנושא.

בסרטון נראים מחבלים ערביים כשהם מיידים אבנים מטווח אפס ברכבים ישראלים בכביש 60. רכב אחרי רכב, פגיעה אחרי פגיעה, ככה במשך דקות ארוכות. "לבת שלי נפתח הראש והמשכנו בנסיעה. רק בנס לא היו נפגעים בנפש. מבחינת העוצמה של האבנים והדיוק של הפגיעה זה היה עלול להסתיים אחרת לגמרי", אומרת תמר נזרי, שנקלעה למארב המתועד.

בראיון לגל"צ האשימה נזרי, שמוכרת לציבור כאחת ממובילות המאבק נגד פינוי עמונה, את החיילים ששהו בקרבת מקום בחידלון. "ראיתי ארבעה חיילים הולכים בשלווה ולא עושים דבר. צרחתי עליהם: "תרוצו, הילדים צורחים ברכב, הם נפצעו, פגעו בהם אבנים. תעשו משהו", היא משחזרת. "רק אחרי דקות ארוכות הם התחילו לפעול".

עוד סיפרה נזרי כי הזעיקה את בעלה שהספיק להגיע עוד לפני הצבא. לדבריה, המפקד פעל בפחדנות, הסתתר מאחורי סלע ופיזר גז לעבר המחבלים שזרקו לכיוונו את הגז בחזרה. "בעלי חזר הביתה עם פגיעות מהגז שהגיע לידי המחבלים באדיבות הצבא", היא אומרת.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב בזעם לסרטון ולהתנהלות הכוחות בשטח: "עם רפיסות ביטחונית כזו שאף אחד לא יבוא בטענות למתיישבים שלוקחים את החוק לידיים ומחזירים".

בוידאו: תיעוד המארב וזריקת האבנים

//www.jdn.co.il/breakingnews/762905

כתבות קשורות

5 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן