הפרובוקציה והסערה: פוטרו האחראים לסרטון ההסתה בבני ברק

בסרטון שעלה בשבוע שעבר, נראה כתב ערוץ 2 מסתובב בבני ברק כשבידו דגל ישראל ע"מ לבחון את תגובות תושבי העיר, בסרטון נטען כי ירקו עליהם, וכי הרגישו "סכנה אמתית לחייהם" • רשת: "מעשים אלו לא ישנו"

זכיינית ערוץ 2 'רשת' פיטרה שני עובדים במערכת האתר, וזאת על רקע סרטון פרובוקטיבי שצולם בעיר בני ברק והתברר כמבוים. רשת פיטרה את יוצר הסרטון גיא הוכמן והעורך שעבד עמו.

כזכור בניסיון לגרוף מעט תשומת לב, שיגרה זכיינית ערוץ 2 פרובוקטור עם דגל ישראל לרחובות בני ברק, אך לצערם הרב, הפרובוקציה נכשלה והם נאלצו לבקש מאופנוע לשבור את המקל של הדגל בסרטון שעלה נראה ה'כתב' מסתובב בעיר בני ברק כשבידו דגל ישראל גדול, וזאת במטרה לבחון את תגובות תושבי העיר. בסרטון נטען כי ירקו עליהם והשליכו עליהם ביצים, וכי הם הרגישו "סכנה אמיתית לחייהם".

כשמדובר בהסתה נגד חרדים, אין אתיקה עיתונאית

רגע השיא בסרטון היה כאשר נראים שני רוכבי אופנוע עוצרים ליד הוכמן, חוטפים ושוברים את הדגל. אלא שמעדותו של האופנוען עולה כי האירוע היה מבוים, וכי הוא התבקש לעשות כך על ידי הוכמן לקטע סאטירי, בעוד בפועל הקטע הוצג כאקט אלים ואותנטי.

היום פורסם סרטון ממצלמות אבטחה, שממנו עלה כי רוכבי האופנוע והוכמן שוחחו זה עם זה לאחר האירוע באופן שהוכיח כי האירוע היה מבוים והצדדים הכירו זה את זה ותיאמו את הצילום.

מרשת נמסר בתגובה: "רשת פועלת במלוא החומרה כדי לבדוק את הנושא ותמצה את הדין במלוא החומרה כדי שמעשים אלו לא ישנו. בין אם טעויות אנוש ובין אם טעויות אחרות הרי שכל הנוגעים בדבר מביעים חרטה ופועלים לתיקון. ביום הזיכרון ולפני יום העצמאות זה הזמן לקרב בין אדם לחברו".

4 תגובות

אייכלר יעשה מזה צימעס.

חשוב שהצבור הכללי ידע כי רוב הסרטונים הבאים להכפיש את צבור יראי ה' שקריים, ומטרתם אחת לחלל שם שמיים.

היום, לשמחתנו כשכל זאטוט מצוייד באמצעי תיעוד, נעלמים מחיינו תופעות כמו שחוינו בעבר, שמראים לציבור את מה שהתקשורת רוצה שיראו, ולא את המציאות, נעלמו הימים בהם תיעודים אלו נעשו כל שנה בכיכר השבת בירושלים, ואנחנו יודעים שגם שם זה היה משחק, נטורי קרתא מול מצלמות התקשורת, כשבוחרים להעלים את כל אלו שכן עומדים בצפירה, וזה רק כמשל.

האם הם היו בסכנת חיים יותר מהחיילים בסרטון שפורסם ביום שישי?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *