כחלון: "היה בידי מידע פנים על כך שביבי מכין לי מארב"

בראיון נרחב שהעניק ל'כלכליסט' מתייחס שר האוצר למתיחות מול ראש הממשלה על רקע משבר 'התאגיד', ומשיב לשאלה מתי לדעתו יתקיימו הבחירות לכנסת - "פוליטיקה היא מקום אכזרי וקשוח, זה לא מועדון נוער, זה המשחק"

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

בראיון נרחב שהעניק ל"כלכליסט", מתייחס שר האוצר משה כחלון להישגיו כשר בממשלה, למשבר התאגיד, לרפורמת הדיור, ועל הדרך חושף פרטים על המתיחות בינו לבין ראש הממשלה.

בראיון אומר כחלון, כי אין לו יומרות לכהן כראש ממשלה, ומבהיר, "אני לא חוזר לליכוד. יש לי מפלגה עם תפיסת עולם חברתית שפועלת הפוך ממה שהיה מקובל עד היום".

בהמשך נשאל שר האוצר אודות התנהלותו של נתניהו סביב משבר 'התאגיד' ועל כך שבמפתיע חזר בו מסיכומיו המוקדמים כשהחליט להביך את כחלון ובחר להודיע על כך במהלך ה'גיבושון' שערך לחברי הממשלה בחדרה.

לדברי כחלון, "מה היה הרציונל — אני באמת לא יודע. אבל ראיתם לאן זה הגיע – סיכמנו על דבר אחד, למחרת ראש הממשלה התהפך. הוא הגיע לערב הגיבוש של הקואליציה בחדרה ואמר את זה. זה כל הסיפור".

כשנשאל, כיצד הרגיש באותם רגעים, השיב, "הלכתי לפני. היה לי מידע פנים שלפיו הוא עושה לי מארב, אז לא אפשרתי לו והלכתי לפני".

באשר לביקורת של נתניהו נגד כלי התקשורת, אומר כחלון, "כולנו חוטפים מכם. אז מה? מחר מישהו אחר יהיה בקואליציה ותתקפו אותו. אלה החיים ואני מקבל את זה. מי שבממשלה, תוקפים אותו, וזה בסדר. אבל גם אתם בתקשורת לא יכולים להיות חסינים מביקורת".

שר האוצר מעריך, כי לא ניתן בשלב זה לדעת האם ומתי יוקדמו ויתקיימו הבחירות, "הדבר בידיו של נתניהו – אין לי מושג מה הוא רוצה".

לדבריו, "פעם יכולתי להשיב על השאלה,, אבל אחרי מה שקרה עם התאגיד אני כבר לא יודע".

ש. אתה לא רוצה בחירות?

ת. "אני חושב שזה כבר לא תלוי בי. כבר אין שיח רציונלי סביב הנושא הזה. אם אני רוצה או לא רוצה, זה כבר לא רלבנטי. ראיתם איך בלילה אחד הכל עמד להתפרק".

ש. יכול להיות שלראש הממשלה יש מוטיבציה אישית ללכת לבחירות? בגלל החקירות למשל?

ת. "אני באמת לא יודע. כשראש הממשלה אמר שעוד רגע הולכים לבחירות, מאוד הופתעתי".

ש. לקחת את זה קשה ברמה האישית?

ת. "לקחתי את זה קשה ברמה הלאומית. יש לנו משימות להשלים. אני רואה מדינה צומחת, משק בתנופה, הציבור סוף סוף מתחיל להרגיש משהו. זו דעתי לפחות. ואז לבוא ולעצור הכל? זה לא נראה לי יותר מדי אחראי. אבל אם זה מה שרוצים — בסדר. אלה הם חיינו".

כחלון מגלה, כי מאז המשבר סביב התאגיד, לא החליף ולו מילה אחת עם ראש הממשלה. "לא דיברתי איתו אישית. הייתי בישיבת ראשי מפלגות, הייתי כמובן בישיבות ממשלה, אבל אין לי שום שיג ושיח עם ראש הממשלה".

"אין ביכולתי להעריך כיצד זה ייפתר, אולי כמו כל הדברים שנפתרים בסוף, ואולי זה לא ייפתר. פוליטיקה היא מקום אכזרי וקשוח, זה לא מועדון נוער. זה המשחק". אומר כחלון.

כשנשאל, האם אפשר להמשיך לקיים ככה קואליציה? השיב, "כן, אפשר לעבוד, לא חייבים להיות חברים".

אך כשנשאל האם נכונים השמועות, כי ראש הממשלה שלח אליו שליחים בניסיון לפייס אותו, סרב להשיב ואמר והסתפק במשפט האלמותי, "אני לא מדבר על הדברים האלה. זה לא מעניין".

3 תגובות

כחלון הוא שר האוצר הטוב ביותר שהיה לנו אי פעם. אדם חרוץ, מוכשר, ועם לב רחב. אדם חם, שגדל בשכונות מצוקה, אדם שלא שוכח את המקום ממנו הוא בא.

אדם שמאשר בקלות תקציבים למיזמים חברתיים.
אדם שמנסה בכל כוחו להוזיל את מחירי הדיור. (נכון, לא ממש בהצלחה גדולה)

תתעלמו מכל הביקורת בתקשורת, הבחור עובד קשה.
והוא גם שועל לא קטן….

מה יש להתעלם או לא מהביקורת, ממילא רובנו מצביעים למפלגות קבועות…

מיסטר גלנט
ממה התלהבת
בדיור נכשל (עליה של 8% ומעלה)
אז הוא מחלק תופינים לכמה סקטורים
יקח הרבה שנים לתקן את הנזקים של ההתנהלות החובבנית שלו.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן