יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ייפגש מחר (רביעי) עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ במשך כשעתיים • בכיר ברשות הפלסטינית: "העברת השגרירות לירושלים כבר לא על הפרק"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ייפגש מחר (רביעי) עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. את אבו מאזן מלווים יו"ר הוועד הפועל של אש"ף סאיב עריקאת וראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'.

במהלך ביקורו בוושינגטון צפוי אבו מאזן להיפגש גם עם בכירי הקהילה היהודית האמריקנית ועם שר החוץ האמריקני רקס טילרסון.
מאחורי הגעתו של אבו מאזן לוושינגטון עומדת תמיכה מלאה של נשיא מצרים א-סיסי ומלך ירדן עבדאללה שנועדו איתו לפני שהמריא לוושינגטון.

"הדברים נראים טוב יותר ממה שציפינו" אמר לאתר החדשות Ynet גורם בכיר ברשות הפלסטינית. "אנחנו מגיעים לפסגה הזאת כשהעברת השגרירות לירושלים כבר אינה נמצאת על פרק ואחרי ביקורים מועילים מאוד של השליח ג'ייסון גרינבלאט ושל ראש ה-CIA מייק פומפאו".

עם זאת, הבכיר הוסיף כי למרות ההצהרות של טראמפ על רצונו להגיע לעסקה האולטימטיבית שתביא לפתרון הסכסוך, הם אינם תולים בניסיונות הללו תקוות בשל הערכתם כי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו אינו יכול ואינו מעוניין להגיע לפתרון על בסיס שתי המדינות.

"נתניהו רוצה להשאיר את פתרון שתי המדינות בחיים רק ברמה הבינלאומית, אך במקביל הוא הורג את הפתרון הזה ברמה המקומית, בשטח", אמר אותו בכיר.
על פי ההערכות ברמאללה הנושא היחיד שעשוי להיות מקודם בפגישה הוא התחום הכלכלי. לפיכך הצטרפו לפמליה של אבו מאזן בוושינגטון גם יו"ר קרן ההשקעות הפלסטינית מוחמד מוסטפא וסגן ראש הממשלה הפלסטיני זיאד אבו עאמר שמתמחה בכלכלה.

"אנחנו מעריכים שמה שהאמריקנים יוכלו להציע כעת זה רק הקלות ומחוות כלכליות", ציין הבכיר הפלסטיני. הוא הוסיף כי הפלסטינים הציגו את העמדות שלהם לאמריקנים, אך לא שמעו מהם דבר בנוגע לתוכניות שלהם. "אנחנו לא יודעים אם הממשל האמריקני מתכוון לעשות משהו כדי לעצור את הבנייה בהתנחלויות או אם הם בכלל מתכוונים להשתמש בפסגה עם אבו מאזן במונח פתרון שתי המדינות".

דוברי הבית הלבן מסרו כי בסיומה של הפגישה לא צפויה מסיבת עיתונאים, ולא הצהרה משותפת.
ערב בואו של אבו מאזן אמר דובר הבית הלבן שון ספייסר כי "הנשיא מחויב לפעול למען פתרון הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים". הנשיא עצמו אמר בשלל ראיונותיו לציון מאה ימים לממשלו כי "נוצרו התנאים והשלום אפשרי".