בהוראת הרבנים: פקחים ימנעו הפצת כתבי קודש בל"ג בעומר במירון

מידי שנה חוזר על עצמו המראה המזעזע של אלפי כתבי קודש זרוקים בביזיון נורא באזור ציון הרשב"י. השנה, בהוראת הרבנים, הוחלט לעשות לזה סוף • בפנים: תיעוד המראות הקשים בשנים עברו, והוראת גדולי ישראל בענין

בעקבות המקרים העגומים שאירעו בשנים האחרונות במירון שדברים הטעונים גניזה התגלגלו בחוצות מירון בבזיון נורא ע"י כל מיני מפיצים ומולי"ם שמפיצים את המקום באלפי אזכרות השם מפורשים ונרמסים תחת רגלי ההמון הפוקדים את ציונו של התנ"א רשב"י יצאו גדולי ישראל וכן הביד"ץ של העדה החרדית ובראשם כ"ק מרן הגאב"ד שליט"א באזהרה חמורה לחלק ולהפיץ דברי גניזה במירון ובשאר מקהלות עם בכדי למנוע חילול הקודש:

גדולי ישראל שליט"א הזדעזעו מאוד בראותם התמונות המזעזעות ויצאו בקריאה ואזהרה חמורה לכל המפיצים האחראים על כל החילול הק' שאסור לחלק דברי גניזה במירון בל"ג בעומר כמו"כ בשאר ריכוזי עם שלא לשום מטרה שהוא, גדולי ישראל מזכירים גם שחלילה לשתף פעולה ולקבל מהם הדברי גניזה וכן לתרום עבור הדפסות דברי שמות אלו ובכך לא להיות מסייע לדבר עבירה וח"ו לתת יד לבזיון הקודש.

בשיחה שערכנו עם הרה"ג ר' מרדכי דב קפלן שליט"א, רבה של העיר העתיקה בצפת ומרבני 'וועדת החמישה' במירון, הוא אומר, כי בשנים האחרונות נערכו פניות מצידם של הרבנים העוסקים בעבודת הקודש להיכנס בעובי הקורה, לראות מה ניתן לעשות בכדי למנוע את חילול הקודש. "כבר אחרי ל"ג בעומר ניסינו לפעול בענין. אשתקד, למחרת ל"ג בעומר ערכנו סיור מיוחד עם הרבנים על פני מעלה ההר, והכמויות של דברי הגניזה – הכוללים חוברות לימוד, עלונים סידורים וכיו"ב – המיועדים לחלוקה, הן בלתי נתפסות וביזיון הקודש נורא ואיום; שמות הקודש מתגוללים על הרצפה כדומן על פני השדה ללא שום אחריות.

"המחלקים רק גורמים חילול הקודש וחילול שם שמים, כפשוטו. אנו פונים שוב ושוב, על דעת כל גדולי ישראל, למחלקי הגניזה ומפיצי החוברות – לחדול מכך! כי אי אפשר לתאר הביזיון העצום לדברי הקודש"…, מסכם הרב קפלן שליט"א בכאב גדול.

לדברי הרב ישראל דרעי, האחראי מטעם המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים על ציון הרשב"י: "כבר שנים שאנו מתריעים בפני הגורמים האחראים לביזיון, הדבר מיותר לחלוטין לציבור העולים מירונה, כפי שאפשר להיווכח בכמויות האדירות שמתגלגלות בחוצות מירון בביזיון נורא. כל מי שמגיע למירון שיביא איתו את התפילות שהוא רוצה להתפלל במירון ובכך נחסוך את הביזיון הנוראי".

השנה שלוחי בתי הדין יפקחו על ביצוע הוראה זו של גדולי ישראל שלא לחלק ולהפיץ גניזה במירון, וייתכן מאוד שיחרימו את הסחורה בגיבוי מלא של כלל הגורמים מארגני ההילולא קדישא.

יצויין ששנה שעברה כאשר מרן גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט ווייס שליט"א הגיע למירון למחרת ל"ג בעומר בצאתו מהציון הזדעזע מאוד בראותו את כמות הגניזה הבאלות הגדולות שאספו האברכים במסירות נפש, ואמר …"כל אלו המפיצים את הגניזה מצווה הבא בעבירה ויצאה שכרם בהפסדם".

בתמונות: כתבי וגיליונות קודש זרוקים בביזיון באזור הציון
05112012246

IMG_1061

IMG_1237

IMG_1247

IMG_0021

IMG_0093

IMG_0042

IMG_0029 (1)
מכתב גדולי ישראל גניזה-thumbnailגניזה מודעה
במירון-השנה-לא-מחלקים-גניזה-pdf-image

 

7 תגובות

מה שנכון נכון!
בשנה שעברה בחזור ממרון האוטובוס עצר לתחנה במגידו, וראיתי שם עשרות או מאות גליונות התרמה, כשעל כל אחד מהם יש קטע מהזוהר, מפוזרים של על הבוץ והקש (למי שזוכר איך זה נראה במגידו).
כל זמן ההפסקה אני ועוד אחד אספנו את העלונים מהרצפה והבאנו אותם לבני ברק, לגניזה.
אין ספק שצריך להגביל את כמויות ה"שמות" שמביאים לשם.

המצב שם אוים ונורא וחייב תיקון גדול, וטוב יעשו אם יחרמו את הסחורה מיד לפני ההפצה של הכתבי קודש שבמהלך היום מתוגלל בחוצות מירון בביזיון נורא, חזקו ואמצו…

גם אני כל שנה אני מזדעזע מהכמיות האדירות של ה"גניזה" המתגוללות במירון ונזרק באשפה, וכל שנה אני רואה אברכים שאוספים לשם שמים ומצילים כמה שאפשר, חיילכם לאורייתא.

צודקים בכל מילה צריך לשים לזה סוף, וכל מי שמכיר ארגון או מכון וכדו' שמפיץ את הגניזה פשוט להתריע בו שיצא שכרו בהפסדו, והוא יכול לפרסם ולקדם את הארגון שלו מבלי לחלק דברי גניזה, תודה לכל הפעילים העומדים על המשמר.

סוף סוף וגם לגבי העיתונים יתד ומרכז הענינים הגיע הזמן, אצלנו כל העיתונים בבנין נזרקים לפח עם דברי תורה.

ייש"כ אויפן מפרסם זיין דעם חומר העניין, און בע"ה וועט היי יאר נישט זיין קיין חילול הקודש, און דעם זכות וועלן מיר פועל'ן אלעס גוט'ס רפואות און ישעות אמן,

גם אני מצטרף למחאה על הביזיון הלוואי שסוף סוף יהיה סדר בעניין, שלא כל הרוצה בפרסום יבוא במירון,

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *