מחבלים יידו אבנים בשעות הצהרים לעבר נוסעים יהודים בכביש עוקף חוסאן. אש ה אחת נפצעה באורח קל מרסיסים והגיעה בכוחות עצמה למחסום, שם טופלה ע"י כוח צה"ל. במקביל פתחו החיילים בסריקות אחר מיידי האבנים

טרור האבנים נמשך: ישראלית נפצעה בשעות הצהרים באורח קל כתוצאה מאבנים שיודו לעבר רכבה בכביש עוקף חוסאן.

היא הגיעה בכוחות עצמה למחסום וטופלה בשטח. במקביל פתח צה"ל בסריקות אחרי מיידי האבנים.

כפי שאנחנו נוהגים לסקר בהרחבה, בשנים האחרונות טוענים נוסעי הכבישים ביו"ש, לרבות הכבישים המובילים לערים החרדיות, כי היחס הסלחני לאירועי טרור האבנים, יחס שבא לידי ביטוי גם בשם המכובס שלו "טרור עממי", עלול להוביל לפגיעות בנפש.

בחודשים האחרונים סיקרנו כאן בהרחבה את המאבק של הנוסעים בכבישים הללו כנגד אזלת היד של גורמי הביטחון בנושא. אך נדמה שסרטון וידאו אחד מיום שישי האחרון הצליח לגרום לסערה, יש שיאמרו לנפילת האסימון, יותר מכל דיבור ומחאה בנושא.

בסרטון נראים מחבלים ערביים כשהם מיידים אבנים מטווח אפס ברכבים ישראלים בכביש 60. רכב אחרי רכב, פגיעה אחרי פגיעה, ככה במשך דקות ארוכות. "לבת שלי נפתח הראש והמשכנו בנסיעה. רק בנס לא היו נפגעים בנפש. מבחינת העוצמה של האבנים והדיוק של הפגיעה זה היה עלול להסתיים אחרת לגמרי", אומרת תמר נזרי, שנקלעה למארב המתועד.

בראיון לגל"צ האשימה נזרי, שמוכרת לציבור כאחת ממובילות המאבק נגד פינוי עמונה, את החיילים ששהו בקרבת מקום בחידלון. "ראיתי ארבעה חיילים הולכים בשלווה ולא עושים דבר. צרחתי עליהם: "תרוצו, הילדים צורחים ברכב, הם נפצעו, פגעו בהם אבנים. תעשו משהו", היא משחזרת. "רק אחרי דקות ארוכות הם התחילו לפעול".

עוד סיפרה נזרי כי הזעיקה את בעלה שהספיק להגיע עוד לפני הצבא. לדבריה, המפקד פעל בפחדנות, הסתתר מאחורי סלע ופיזר גז לעבר המחבלים שזרקו לכיוונו את הגז בחזרה. "בעלי חזר הביתה עם פגיעות מהגז שהגיע לידי המחבלים באדיבות הצבא", היא אומרת.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב בזעם לסרטון ולהתנהלות הכוחות בשטח: "עם רפיסות ביטחונית כזו שאף אחד לא יבוא בטענות למתיישבים שלוקחים את החוק לידיים ומחזירים".

בוידאו: תיעוד המארב וזריקת האבנים