הבחירות בפתח? ישי מעריך: "התקציב הדו-שנתי לא יעבור"

מועד הבחירות הקרובות הקבוע בחוק הוא אי שם בשלהי 2019, אך יש מי שסבורים שהן יתקיימו מוקדם הרבה יותר. "נוצר מצב שבו גם מי שלא רוצה בחירות כרגע, מבין שהאינטרס שלו ללכת לבחירות גדל", משוכנע יו"ר 'יחד', השר לשעבר אלי ישי

מתי יתקיימו הבחירות הבאות? במהלך מושב החורף של הכנסת היה נראה לא הפעם שהבחירות ממש מעבר לפינה. זה קרה בעיקר סביב משבר הרכבת ומשבר התאגיד, אבל איכשהו העניינים נפתרו וישראל "ניצלה" (תלוי בעיני המתבונן) ממערכת בחירות מוקדמת.

כעת נראה, לכאורה, שאין משבר של ממש שמאיים על שלמות הקואליציה, מה שאומר שקיים סיכוי טוב שהממשלה הנוכחית תשלים את ימיה.

אלא שמתחת לפני השטח, מסתבר, הדברים אינם כ"כ פשוטים. מבעד לאופק כבר ניצב התקציב הדו-שנתי הבא, ויו"ר 'יחד', השר לשעבר אלי ישי, משוכנע: התקציב לא יעבור.

ישי, שכבר ראה דבר או שנים בפוליטיקה, אמר בראיון ל'גלובס': "אני לא רואה שהתקציב הדו שנתי הולך לעבור". לדבריו, "יש מאבקים בין כל המפלגות ואתה רואה את המאבקים על קרדיט בין איש פוליטי כזה או אחר. נוצר מצב שבו גם מי שלא רוצה בחירות כרגע, מבין שהאינטרס שלו ללכת לבחירות גדל, בגלל שהוא לא מצליח לעמוד מול הציפיות של המצביעים שלו. זה יכול להיות מהרבה סיבות – כלכליות, מדיניות, חברתיות וגם וגם. אני מעריך שהממשלה הזאת לא יכולה להחזיק יותר משלוש שנים".

3 תגובות

אני לא חושב שכל רעיון פולטי של אדם ש'קצת' נוגע בדבר רואי להתפרסם בכל מקום

לידיעת השר שאולי מבין דבר אחד או שניים בפוליטיקה.
הממשלה חזקה בתמיכתם של כל מפלגות הקואלציה שאף אחת מהם אינה חפצה בבחירות כעת. על כן תקציב חד או דו לא זה הסיפור. כולם יבלעו את זה והלאה קואליציה

כ רגיל הפוליטקאי הכי פחות מוכשר בסביבה טעה גם הפעם התקציב עבר ובגדול

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *