מחאה בדימונה נגד 'מיסיונר' תושב העיר: "משכנע אותנו בכל דרך להתנצר"

תושבי העיר דימונה, ופעילי להב"ה ערכו הפגנה כנגד אזרח הולנדי ותושב העיר במחאה על פעילות מיסיונרית נוצרית והטפה להמרת דת שעורכים השניים במסווה של פעילות תיירותית

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

מחאה בדימונה: בהפגנה שארגן בית חב"ד ופעילי ארגון להב"ה נגד פעילות מיסיונרית נוצרית שמתפתחת בעיר. השתתפו כ-150 בני אדם, ההפגנה נערכה מול ביתו של תושב העיר, אזרח מהולנד, המכונה בפי המוחים "הכומר", ואחראי, לטענתם, לפעילות המיסיונרית.

האזרח ההולנדי, נוצרי אשר הגיע לעיר לפני עשור, מנסה, לטענת התושבים, להמיר את דתם באצטלה של פעילות תיירותית.

אתמול פרסם רב קהילת חב"ד בעיר, הרב ישראל גליס, הודעה לתושבים ובו דרש שיגיעו להפגין מול ביתו של "הכומר". "היום נפגשנו כמה אישי ציבור בביתו של הכומר, בניסיון לשדלם להפסיק את ההטפה להמרת הדת, האישה התעקשה להמשיך ואף השתמשה בפסוק, 'גם כי אלך בגיא צלמוות, לא אירא רע'. מחר אנו נגיד לה: 'אמרת גם כי אלך אז תקיימי את הפסוק, ותלכי את ובעלך'", כתב הרב וביקש מהתושבים להצטייד במשרוקיות, מכסים של סירים ודרבוקות.

C_KtZB7XUAIGkPu

מארגון להב"ה הפועל "למניעת התבוללות בארץ הקודש" נמסר: "מסתובבים מיסיונרים מבית לבית, לעתים במסווה של בנות אולפנה, ומחלקות חומרים מיסיונרים לתושבים. הן נותנות לתושבים עלונים על דת הנצרות, במסווה שזה היהדות האמתית. הם מנסים לקרב אותם לדת הנצרות, פעילות מיסיונרית אסורה על פי החוק"

לדבריהם, "התושבים בהתחלה לא הבינו על מה מדובר ורק לאחר מכן קלטו שמישהו מנסה לשדל אותם להתנצר". הוא טוען כי קיבל עשרות טלפונים מתושבים ביום אחד. "יצאנו לשכונות המדוברות איתרנו את המיסיונרים בעת חלוקה, כשהם מנסים לחלק לנו את העלונים, ואז הבהרנו להם שאנחנו לא ניתן להם בעיר בעלת צביון דתי כמו דימונה שיתבצעו דברים כאלה".

"לפי עדויות של תושבים, אחד מתושבי העיר פתח מקום שבו נערכת פעילות מיסיונרית. מזמינים אותך לכוס קפה על חשבונם ואז הם מנסים לשכנע אותך להתנצר. יש פה כומר בדימונה שעדיין מנסה לשכנע צעירים ואנשים קשיי יום להתנצר". לטענת הארגון פעולות המחאה נעשות על פי חוק ללא אלימות. "אנחנו מפצירים בתושבים לא לנקוט אלימות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell