כחלון: "לא אביא את מס על דירה שלישית לחקיקה נוספת"

שר האוצר החליט סופית שלא להביא את הדיון על מס דירה שלישית לחקיקה חוזרת בכנסת. משמעות ההחלטה היא שכחלון משאיר את ההכרעה הדרמטית בידי בג"צ

לאחר שבית המשפט העליון הציע אתמול (שלישי) להחזיר את הדיון בחוק מס דירה שלישית לוועדת הכספים, שר האוצר משה כחלון החליט לאפשר לשופטי בג"צ להכריע בנושא. לטענת השר המליאה לא תאשר בשנית את החוק ולכן הוא מעדיף לקדם במקום את תכנית הדגל החדשה שלו – נטו משפחה

כחלון מבין שאינו יכול להעביר את הצעת החוק בכנסת מאחר וח"כים בליכוד נתונים בלחצים כבדים וזוכים לתמיכתה המפתיעה של חברים באופוזיציה.

בהתאם לזאת מתכוון כחלון להתייצב ביום ראשון בתשובה רשמית לבג"צ ולהגיד כי אינו מקבל את הצעת הפשרה ולדרוש מהשופטים כי הם יחליטו אם המס יחול או לאו.
חוק מס דירה שלישית הוא אמצעי שנולד כדי להוריד את מינון המשקיעים בשוק הדיור. לפי מקורביו של כחלון, למרות שהחוק עדיין לא נכנס לתוקף האפקט שלו כבר מורגש בשוק, ולראייה הם מציינים את הירידה החדה והמתמשכת במשקל המשקיעים בשוק.

לעומת זאת לפי נתוני משרד האוצר בארבעת החודשים שאחרי אישור המס על דירה שלישית מחירי הדיור עלו ב-0.15% מאיות האחוז בלבד לעומת 2.5% אשתקד. במשרד האוצר חוששים מהתנפלות של משקיעי הנדל"ן מחדש על השוק אם בג"ץ יחליט לפסול את החוק.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *