יו"ר ועדת הכספים תוקף את ראשי הרשויות אשר לא מאפשרים הקמת שכונות לאוכלוסייה החרדית: "החרדים סובלים מיוקר הדיור שבעתיים, הריקבון קיים בקרב נבחרי הציבור החילונים"

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני התייחס למצוקת הדיור במגזר החרדי בראיון לביטאון לשכת עורכי הדין ואמר כי החרדים סובלים מיוקר הדיור שבעתיים. "אין זה סוד שהמצוקה קיימת בכל החברה הישראלית לגווניה ועדותיה. משבר הדיור הוא אחד הכישלונות הקולוסאליים של כל ממשלות ישראל. ברגע שהממשלה לפני 15 שנה החליטה לצאת מפרויקט הדיור הציבורי, אין יותר משכנתאות מסובסדות, אין הלוואות מקום ואין דיור ציבורי שבונים בצורה מסיבית.

"משמעות הצעד הזה היא שמי שעשיר מאוד יכול לקנות דירה במגדלי אקירוב, ומי שלא עלול להישאר ברחוב. המדינה חייבת לחזור למיזם חשוב זה בהקדם. אני רוצה לומר רק שברגע שיש מצוקה כזאת ורע לכולם, לאוכלוסייה החרדית רע שבעתיים. אצלנו קיימות מגבלות נוספות שאינן מאפשרות לנו לגור בכל מקום".

כשנשאל אודות סירובם של ראשי רשויות לאפשר הקמת שכונות לאוכלוסייה החרדית מאחר שהיא "אינה מייצרת הכנסות", אמר גפני כי "אמירות כאלו מזכירות מדינות אפלות שבהן לא רוצים את מי שלא תורם. מה רוצים לעשות? רוצים שלא יהיה לאוכלוסייה החרדית איפה לגור?

"בכל מקרה, אני חושב שהמצב הולך ומשתנה, הולך ומשתפר, אבל עצם העלאת הנושא הזה מעידה על ריקבון בחברה החילונית, או ליתר דיוק בקרב נבחרי הציבור החילונים", טען ח"כ גפני.

לגבי אפשרות של שופט חרדי בבית המשפט העליון טען ח"כ משה גפני כי אין מקום לשופט חרדי בבית המשפט העליון.

"כל המבנה הקיים הוא מבנה שמנוגד להשקפת עולמנו", הסביר.
"נניח שיש שופט אחד מתוך 15 שהוא חרדי, אז תמיד יוכלו להגיד, ההחלטות נגדכם אבל יש כאן אחד משלכם, חרדי. לכן אני מתנגד, ואני לא מציע לאף אחד מחבריי להגיע לשם".

לדבריו בית המשפט העליון חצה את הגבול באופן דרמטי. "אם כי נדמה לי שהוא מתחיל קצת לסגת. באופן עקרוני אני חושב שאנחנו המדינה היחידה בעולם שהשופטים בה אינם נבחרים על ידי העם, אין עליהם ביקורת והם יכולים לעשות מה שהם רוצים. אתה גם לא יודע איך הם נבחרים".