ההדלקה תתקיים במתחם תולדות אברהם יצחק בשעה 3 בלילה • קודם לכן: 'שבת הכנה' לתלמידי הישיבה ב'אור הגנוז'

​ההדלקה המרכזית של ישיבת "אורייתא" אשר מתקיימת במירון, בראשות ראש הישיבה הגאון רבי חיים שמרלר שליט"א, כבר הפכה למסורת בשנים האחרונות עם מאות המשתתפים שנוטלים בה חלק, בנוסף לתלמידי ובוגרי הישיבה. גם השנה התארגנו בהנהלת הישיבה לקראת ההדלקה הגדולה, אשר מעוררת צפייה והתרגשות רבה בקרב בוגרי ותלמידי ישיבת "אורייתא".

בשנה זו ישבתו בני הישיבה כבר ב"שבת ערב ל"ג בעומר" במושב אור הגנוז סמוך לאתרא קדישא מירון שם יערכו תפילות וסעודות השבת בהשתתפות רבני הישיבה שליט"א, ובמוצאי שבת קודש יעלו בני הישיבה יחד עם רבבות עם בית ישראל לחוג את יום ההילולא במירון. במהלך השבת אשר מוקדשת להכנה דרבה לקראת יומא דהילולא קדישא יתקיימו סדרי לימוד מיוחדים בשעות רצופות כהכנה ראויה לקראת העליה לציון הרשב"י.

בהתאם לסיכום עם הגופים האחראים, ובעקבות פעילות עסקני הישיבה, יתקיים המעמד כמידי שנה באתרא קדישא מירון, במתחם 'תולדות אברהם יצחק' הסמוך לציון הקדוש. כאשר השנה לאור חלות ל"ג בעומר במוצאי שבת קודש יחל המעמד בשעה 3:00 לפbscap0012 bscap0037 IMG_4987נות בוקר של יום ראשון, בניגוני התעוררות ודבקות, ולאחמ"כ יעלה ראש הישיבה את האש במדורה לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. את המעמד המרגש שסוחף עמו את כל המשתתפים טפחיים מעל גבי הקרקע בשמחתו של רשב"י, ילוו הקלידן המוכשר מוישי מנדלסון יחד עם אמן הכלייזמר מרטיט הלבבות חיליק פרנק ובעל המנגנן אהרלה סמט. ואמרתם כל לחי.