אמש תקף יו"ר 'הבית היהודי' את התנהלותו הרופסת של נתניהו אל מול ממשל טראמפ והשלכותיו, "בפנינו עומדות שתי דרכים: המשך מדיניות נאום בר-אילן שהיה בתקופת אובאמה - או להציב בעצמה חזון לעתיד האזור"

לאחר שבחר לתקוף שוב את ראש הממשלה, בליכוד לא נשארו חייבים ותוקפים את יושב ראש הבית היהודי.

אמש הודיע היועץ לביטחון לאומי של טראמפ, כי בפגישתו הקרובה עם אבו מאזן ברמאללה, יבהיר את שאיפתו "לכבוד ולהגדרה עצמית לפלסטינים ולשלום בר-קיימא".
בתגובה קרא בנט לנתניהו להתעשת, והבהיר, כי "ישראל חייבת ליזום ולהציב חזון משלה, אחרת, כפי ששוב מסתמן, גורלה ייקבע על ידי אחרים".

בנט תקף את האסטרטגיה שמוביל נתניהו מאז כניסתו של טראמפ לבית הלבן והזכיר, כי "נאום בר אילן היה בתקופת הנשיא אובמה. הנאום וההסכמה להקמת פלסטין הביאו עלינו חרמות, טרור, ואיום דמוגרפי חמור, ועכשיו הזמן להודיע על ביטולו".

עוד אמר, כי "בפנינו עומדות שתי דרכים: המשך מדיניות נאום בר-אילן של רה"מ, הדוגלת בהקמת מדינת פלסטין שנייה, בנוסף לזו שבעזה, כשמדובר בנוסחה משיחית כושלת שהובילה עד כה לשפיכות דמים, הידרדרות מדינית ותביא לאסון דמוגרפי".

"לחלופין, מדינת ישראל יכולה להציב חזון משלה לעתיד האזור: פיתוח כלכלי אזורי מבוסס יזמות, מניעת מדינה פלסטינית שנייה בנוסף לזו שבעזה, החלת ריבונות על השטחים הישראליים ביו״ש, ייצוב רצועת עזה, חיזוק מדינת ישראל כעוגן בטחוני, מודיעיני וכלכלי באזור. הגיע הזמן ליזום. עתידנו בידינו". אמר יושב ראש הבית היהודי.

בליכוד לא נותרו חייבים ובהודעה שפרסמה התנועה נאמר, כי "הדברים של בנט הם דוגמה להלקאה עצמית הזויה והפעם מן הימין. החרמות על ישראל נובעות מעצם ההתנגדות למדינה יהודית ולא משום דבר אחר. ראש הממשלה נתניהו הוא זה שנלחם על קבלת המדינה היהודית בעולם כפי שאנו שומעים מהנשיא טראמפ וכפי שרה״מ נתניהו מוביל בחוק הלאום".

"מי ששולח תלמידים יהודים להשתטח במסגדים, שממנה אשת שמאל קיצונית לאחראית על לימודי האזרחות ולא נוקף אצבע בעניין ההסתה בבתי הספר במזרח ירושלים, שלא יטיף לנו. מי שאינו מסוגל לעמוד אפילו מול לחצי השמאל במשרד החינוך שבראשו הוא עומד, שלא יטיף לראש הממשלה נתניהו, שעומד באופן תקיף ונחוש מול כל הלחצים הבינלאומיים, יותר מכל ראש ממשלה אחר בעשורים האחרונים".

"מדיניות ההלקאה העצמית של הימין מעולם לא השיגה דבר מלבד הפלת שלטון הימין והעלאת שלטון השמאל". לשון ההודעה.