בפתח ישיבת הממשלה השבועית התייחס ראש הממשלה למתקפת הסייבר העולמית ואמר: הקמנו לפני כמה שנים את הרשות להגנת סייבר מתוך ראיית הנולד, מתוך הבנה שיש כאן איום חדש שהוא עוד לפנינו"

"אנחנו בעיצומה של מתקפת סייבר עולמית, קרוב למאה מדינות נפגעו. עד לרגע זה בישראל לא היו שום פגיעות בתשתיות הקריטיות שלנו. הפגיעות האחרות מינוריות, אבל זה עד לרגע זה, וכל דבר יכול להשתנות": כך אומר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהתייחס למתקפת הסייבר העולמית.

לדבריו, "אנחנו הקמנו לפני כמה שנים את המערכת להגנה נגד מתקפות סייבר. הקמנו גם את הרשות להגנת סייבר מתוך ראיית הנולד, מתוך הבנה שיש כאן איום חדש שהוא עוד לפנינו, ואני יכול לבקש רק דבר אחד מאזרחי ישראל ומן החברות בישראל – להישמע להנחיות של הרשות להגנת הסייבר. עוד יהיו הרבה התפתחויות ונצטרך להשקיע עוד משאבים כדי להבטיח שמדינת ישראל, גם בצד הביטחוני שלה, ובמיוחד בצד האזרחי שלה, יהיו לה את ההגנות הדרושות נגד הסוג החדש הזה של מתקפות".

בנושא אחר אמר נתניהו: "יש נגע נוסף, וזה נגע הביורוקרטיה ונגע עודף הרגולציה. הקמנו ועדת שרים בראשותי, יחד עם השרים ואנחנו מעת לעת נפגשים. אנחנו נשמע היום סקירה על הפעולות של המאמץ הממשלתי הזה שמוריד את יוקר המחיה, כותש, כמיטב יכולתנו, בסבך הרגולציה. בשנת 2016 החיסכון המוערך הוא של מיליארד ושלוש מאות מיליון שקל, אבל יש עוד עבודה גדולה לפנינו. אנחנו נמשיך לסרוק את משרדי הממשלה ונחתוך בביורוקרטיה שמכבידה על המשק ועל אזרחי ישראל".

סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בירושלים ומתקפת סייבר עולמית