איל ההון האמריקני הנחשב לאחד מתורמיו הגדולים המפלגה הרפובליקנית, 'רתח מזעם' בשל דבריו של טילרסון מהם עלה כי טראמפ החליט 'להמתין' עם העברת השגרירות לירושלים: "הפלסטינים הם פרטנרים בלתי אפשריים למשא ומתן"

דברי מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון ולפיהם, בכוונת הנשיא טראמפ 'להמתין' עם מימוש הבטחתו להעברת השגרירות לירושלים, וזאת מפני שרצונו לוודא אם המהלך ישפיע על קידום תהליך השלום או שמא עלול לחבל בו, הצליח להרתיח לא רק את אנשי מפלגות הימין בישראל, אלא גם את פטרונו של ראש הממשלה, איל ההון האמריקני ובעליו של העיתון 'ישראל היום' שלדון אדלסון.

לפי הדיווח בערוץ 2, אדלסון, שנחשב לאחד מתורמיה הגדולים של המפלגה הרפובליקנית ונחשב לאחד מתומכיו הבולטים של הנשיא, ואף נוהג לשוחח עמו מעת לעת, הבהיר בפני הנשיא את עמדתו כי "הפלסטינים הם פרטנרים בלתי אפשריים למשא ומתן".

לדבריו, "הפלסטינים מעלים כל הזמן דרישות שישראל אינה יכולה לעמוד בהם – ולכן הוא "אינו קונה" את הנימוק של טילרסון לפיו העברת השגרירות עלולה להשפיע לרעה על תהליך השלום". כך לפי הדיווח.

כזכור, בראיון שהעניק טילרסון לרשת NBC ביקש לחדד את עמדת הבית הלבן בנושא העברת השגרירות לירושלים ואמר, כי "הנשיא עדיין בוחן האם העברת שגרירות ארה"ב לירושלים תועיל או תזיק למאמצים להסכם שלום בין הפלסטינים והישראלים".

לדבריו, "הנשיא מאוד זהיר כשהוא מבין כיצד ההחלטה תשפיע על תהליך השלום".

הוא רמז עוד, כי בממשל מגלים חשיבות ורצינות רבה לעמדת ישראל בנושא, וכי העמדה שתוצג תיבחן בכובד ראש ובמשקל הראוי, "הנשיא קשוב מאוד בנושא הזה גם לישראלים וגם לפלסטינים, ובוחן האם ישראל רואה בזה כמסייע להליך השלום או להרס", הבהיר מזכיר המדינה.

מה מונע מטראמפ להורות על העברת השגרירות לירושלים?