בטקס בבית הנשיא: שגריר ארה"ב בישראל נכנס לתפקידו

נשיא המדינה קיבל היום את כתב האמנה של השגריר הנכנס מארצות הברית בטקס בבית הנשיא. השגריר הנכנס: "הנשיא טראמפ בחר להתחיל את ביקוריו הבינלאומיים בישראל בשבוע הבא - אהבתו ומחויבותו לישראל איתנים כסלע ובעדיפות עליונה"
 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, קיבל היום שלישי, כ' באייר, 16 במאי, את כתב האמנה של השגריר החדש מארצות הברית, דיוויד פרידמן שהגיע מלווה באשתו תמי ובבתו טליה. הוא הגיש את כתב האמנה שלו לנשיא, בטקס רשמי שנערך בית הנשיא בירושלים.

לאחר שנוגן ההמנון האמריקני והוגש כתב האמנה בירך הנשיא את השגריר הנכנס ואמר: "אני שמח לארח אותך ואת אשתך בישראל, בירושלים. אני יודע כי ביקרת בישראל פעמים רבות בעבר, אך היום אתה מגיע כשגריר המייצג את ארצות הברית, בת בריתה הגדולה והחשובה ביותר של ישראל וזו סיבה  של ממש לברך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה."

"אנו מצפים לבואו של הנשיא טראמפ בעוד פחות משבוע", המשיך הנשיא והדגיש: "לביקורו חשיבות רבה והוא עדות לקשר האמיץ בין ישראל וארצות הברית. אנו מצפים לעבודה המשותפת עם הממשל החדש, למציאת דרכים ורעיונות חדשים, שיסייעו בקידום בניית האמון בין ישראלים לפלסטינים."

"אני מבקש להביע את הערכתי לדוגמה שארצות הברית מציבה בפעולתה נגד הפשעים האיומים המתרחשים בסוריה" הדגיש הנשיא ואמר: "הוכחתם שקווים אדומים לא ניתן לחצות. לעולם החופשי כולו יש מחויבות לעם הסורי, להביא לסיומו של הסיוט ההומניטרי המתרחש שם. ישראל גאה בטיפול הרפואי שהיא מעניקה לפצועים הסורים, וכל עוד קיים הצורך, נמשיך לעשות זאת."

"בשבוע הבא, נחגוג 50 שנה לאיחוד ירושלים ולשובו של העם היהודי להתפלל בכותל המערבי. אך ירושלים איננה יהודית רק ב-50 השנים האחרונות, ומאז ימי דוד המלך הייתה בירתנו. הגיע העת שהעולם כולו יכיר בירושלים כבירתה הרשמית של מדינת ישראל, דה פקטו ולא רק דה יורה."

הנשיא סיים את דבריו ואיחל לשגריר הנכנס כי כהונתו תהיה מוצלחת ופורה וציין כי הוא מצפה לעבודתם המשותפת לחיזוק היחסים בין המדינות.

 שגריר ארצות הברית הנכנס הודה לנשיא בחום על קבלת הפנים החמה ואמר: "בהיותך דור שביעי בירושלים, אתה ממשיך את הקשר בין ירושלים בת 3000 השנים דוד המלך לימינו אנו".

"אני רואה כבוד גדול לשרת את ארצי כשגרירה בישראל. אני מתחייב כי אעשה כל שביכולתי כדי להעצים  ולבסס עוד יותר את הידידות החשובה בין האומות שלנו, שתיארת כעת כאמיצה ואני רוצה להוסיף – ללא גבולות."

"אני מודה מקרב לב לנשיא טראמפ שהעניק לי הזדמנות זו והביע אמונו בי, עם מנדט שאין שני לו לתמוך במדינת ישראל בכל דרך", המשיך השגריר פרידמן ואמר: "כידוע הנשיא טראמפ בחר להתחיל את ביקוריו הבינלאומיים בישראל בשבוע הבא. אהבתו ומחויבותו לישראל איתנים כסלע ובעדיפות עליונה."

עוד הוסיף השגריר ואמר כי הוא מצפה לעבודה המשותפות עם הנשיא ועם מדינת ישראל כדי לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות בכל תחום אפשרי, מתרבות לחינוך, מדעי החיים, הייטק, מסחר וכמובן בתחום הצבאי ושיתוף הפעולה האסטרטגי."

כתבות קשורות

השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם אֶחָד • כותרות העיתונים – כ"ג באב ה'תשפ"א
התפרצות הקורונה בחברה החרדית: ילדים נדבקו בקעמפ; היו ליד רבבות בכותל
כאיש אחד: מעל רבבה חגגו את הכנסת 'ספר התורה של ילדי ישראל'
טראמפ שכנע את הבכירים: "רק תגידו שהבחירות היו מושחתות; את השאר תשאירו לי"
הפרופ' מביה"ח איכילוב: "אנחנו בתקופה מאוד רגועה מבחינת החולים המונשמים"
בכירים בליכוד: "מחסום הפחד מנתניהו נשבר; מתחילה תסיסה של ממש"
מודיעין עילית: נער נפצע קשות לאחר שהחליק מקורקינט חשמלי
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • מרן הקהלות יעקב זצ"ל
טורקיה תחת להבות: כמאה שריפות ענק במדינה - ארדואן כבר מצא אשמים • צפו
לפיד על תקיפת הספינה במפרץ עומאן: "מגבשים תגובה בינ"ל ממשית"
פארסת החיסונים: כ-80 אלף חיסונים של פייזר ייזרקו לפח

3 תגובות

 1. כיפה? אל תהיה נאיבי! אורטודוקסי, בארה"ב, אין משמעותו חרדי, אלא גם מסורתי, ורק לא רפורמי או קונסרבטיבי. עיין עוד ערך ג'רארד קושנר…

 2. דיוויד פרידמן הלז דומה קצת לידידינו הוותיק אבו מאזן, לא?!
  ושניהם גם יחד דומים במקצת לידידינו הנשיא הדגול ראובן (לשעבר: רובי…) ריבלין…

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן