40 חודשי מאסר בפועל נגזרו על מפיץ חשבוניות פיקטיביות

בית משפט השלום בירושלים גזר 40 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס של 75,000 ש"ח על מפיץ חשבוניות פיקטיביות בסכום מס כולל של כ- 6,000,000 ₪. כתב האישום מפרט את דרכי הפעולה

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

בית משפט השלום בירושלים גזר 40 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס של 75,000 ש"ח על מפיץ חשבוניות פיקטיביות בסכום מס כולל של כ- 6,000,000 ₪. את המדינה ייצגה בתיק עו"ד ענבר וינשטיין מהמחלקה המשפטית מכס ומע"מ ירושלים, ואת החקירה ביצעו חוקרי משרד חקירות מכס ומע"מ ת"א.

כמפורט בכתב האישום, הנאשם, מחמד מאדי (25), נרשם ביולי 2013 כבעל מניותיה וכמנהלה של חברה לייבוא בדים בשם "פרסטיג'ס לינן", זאת ללא ידיעת בעליה האמיתי, ולאחר שהחברה הפסיקה לפעול מספר חודשים קודם לכן. בתקופה שבין אוגוסט 2013 לדצמבר 2014 הפיץ מאדי 116 חשבוניות מס פיקטיביות לשלושה עוסקים שונים בסכום מס כולל של כ- 6,000,000 ₪.

על מנת שלא יצטרך לשלם מס בעבור החשבוניות אותן הפיץ, ניכה מאדי בדוחות התקופתיים של החברה מס תשומות בסכום כולל זהה לזה שבחשבוניות שהפיץ לעוסקים. בשל פעילות זאת הורשע הנאשם ב- 116 עבירות של הוצאת חשבונית שלא היה רשאי להוציא, בניכוי מס תשומות ללא מסמך כדין על מנת להתחמק מתשלום מס ובהגשת 12 דוחות כוזבים למע"מ.

כב' השופט מינטקביץ ציין בגזר הדין "שני ערכים נפגעו בשל מעשי הנאשם, ערך השוויון בנטל המס וערך הפגיעה בקופה הציבורית. מלבד חומרת העבירות ופגיעתן בערכים מוגנים חשובים, אלו עבירות אשר הפיתוי לבצען גדול וסיכויי התפיסה נמוכים. לפיכך יש מדיניות ענישה ראויה אמורה להרתיע נאשמים מביצוע עבירות דומות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן